Заступник Голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Сергій Захарін взяв участь у Міжнародній конференції «Єдине здоров’я: соціальний вимір», що була проведена на майданчиках Національного університету біоресурсів і природокористування України.
Учасники конференції: наукові та науково-педагогічні працівники, здобувачі закладів вищої освіти (аспіранти та студенти), представники органів державної влади та управління, експерти міжнародних організацій і проектів.
Концепція «Єдине здоров’я» передбачає вироблення та застосування спільних уніфікованих принципів і підходів на місцевому, регіональному, національному та глобальному рівнях із метою досягнення оптимальних результатів у сфері здоров'я, визнаючи взаємозв'язок між людьми, тваринами, рослинами та їхнім спільним місцем проживання.
Сергій Захарін від імені Держпродспоживслужби привітав організаторів та учасників конференції та засвідчив, що тема обговорення є дуже актуальною і злободенною – із приблизно 1400 видів людських патогенів, що нині відомі, понад 800 (майже 60%) є зоонозними, а за підрахунками Всесвітньої організації охорони здоров’я 75% нових хвороб людини мають так зване «тваринне» походження.
Сергій Захарін також повідомив, що за дорученням Голови Держпродспоживслужби Сергія Ткачука нині вживаються комплексні управлінські заходи, спрямовані на практичне впровадження принципів і підходів концепції «Єдине здоров’я» у повсякденну практику. Серед ключових інструментів: оцінка ризиків; міжсекторальна взаємодія та координація діяльності з організаціями сфери охорони здоров'я; обмін інформацією та налагодження скоординованих дій щодо зоонозів.
Крім того, Держпродспоживслужба розробила стратегічні орієнтири за відповідними напрямами роботи, у тому числі: зменшення ризиків від нових і повторних зоонозних хвороб; контроль та ліквідація зоонозів, «забутих» тропічних та трансмісивних захворювань; посилення оцінки, управління та інформування про ризики у сфері безпечності харчових продуктів; приборкання «латентної» пандемії – антибіотикорезистентності; вирішення проблем довкілля та нарощування потенціалу для зміцнення системи з урахуванням підходу «Єдине здоров'я».
«Держпродспоживслужба, її територіальні органи та підвідомчі організації здійснюють величезну роботу, спрямовану на підтримку епізотичного, фітосанітарного та санітарно-епідемічного благополуччя. Наша служба робить значний внесок у справі підтримки належного стану біологічної безпеки у державі. В контексті реалізації підходу «Єдине здоров'я» Держпродспоживслужба забезпечує підтримку інституційної спроможності роботи за такими ключовими напрямками: технічні ресурси та інфраструктура; бази даних; репозиторії та колекції штамів; цифровізація і програмне забезпечення; моніторинг і нагляд; лабораторні методи; cкоординоване реагування на спалах; навички і навчання. Ми розуміємо актуальність викликів біологічної природи, які об’єктивно проявляються, у тому числі і тих, що пов’язані із запровадженням правового режиму воєнного стану. Розробити та впровадити надійні алгоритми і процедури реагування на ці виклики, забезпечити високу ефективність спільної роботи, попередити нові та мінімізувати наявні ризики – наше невідкладне завдання», - зазначив Сергій Захарін.