«Аграрії – бджоли – екологія» – онлайн-нарада в Держпродспоживслужбі Полтавщини
опубліковано 25 березня 2024 року о 09:00

22 березня 2024 року відбулася робоча нарада з питань профілактики отруєнь бджіл пестицидами. Організували зібрання Володимир Когут, заступник начальника Полтавської обласної військової адміністрації, Сергій Фролов, директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОВА, Наталія Сенчук, голова громадської спілки «Обласне об’єднання «Полтавський пасічник». Долучилися до наради начальники управлінь і працівники Управління фітосанітарної безпеки Головного управління, представники громадських організацій, агровиробники, бджолярі.

Сергій Фролов, директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОВА, наголосив, що на Полтавщині розвиток галузі бджільництва в пріоритеті. В області виробляється 5% від загальної кількості меду в Україні. На сьогодні функціонує 5 племінних пасік з розведення бджіл української степової породи. На початок року в області в господарствах усіх форм власності налічувалося 132,3 тис. бджолосімей. Торік на Полтавщині вироблено 3122 тонн меду. Однак, серед проблем – випадки отруєння бджіл засобами захисту рослин під час проведення весняно – польових робіт. Тому, на сьогодні важливо дотримуватися встановлених вимог законодавства при застосуванні засобів захисту рослин, затверджених наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України від 19.02.2021 року № 338 «Про деякі питання у сфері бджільництва».

Яніна Аранчій, начальниця Держпродспоживслужби Полтавщини закликали аграріїв і пасічників до співпраці заради недопущення масового отруєння бджіл, яке спостерігається у весняно-літній період при обробках сільськогосподарських посівів агрохімікатами та засобами захисту рослин. І наголосила на епізоотичному благополуччі – профілактиці інфекційних та паразитарних хвороб.

Наталія Сенчук, голова громадської спілки «Обласне об’єднання «Полтавський пасічник» увагу присутніх звернула на шляхи уникнення отруєння бджіл. А також наголосила, що відповідно до «Інструкції з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин», яка є обов’язковою для виконання всіма державними органами та суб’єктами господарювання, органами місцевого самоврядування до 1 березня цього року проведене щорічне оновлення складу діючої комісії із встановленням факту отруєння бджіл для своєчасного реагування у разі звернення пасічників.

Ірина Іщенко, заступниця начальника відділу захисту рослин, фітосанітарної діагностики та прогнозування Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області вкотре нагадала, що з метою уникнення непорозумінь між учасниками процесу важливо дотримуватись порядку регламентів застосування пестицидів, а для запобігання загибелі бджіл – вимог у сферах ветеринарного та фітосанітарного законодавства з боку виробників та операторів ринку, які провадять діяльність у сферах бджільництва та вирощування сільськогосподарських рослин.

Не оминули наші фахівці й такі питання, як Порядок одержання посвідчень про право роботи з пестицидами, видачі ветеринарно-санітарного паспорту пасіки, державної реєстрації пасіки.

Руслан Марков, менеджер з технічних питань аграрного відділу МБО Mercy Corps в Україні розповів про програми підтримки для пасічників – зокрема, про Grand Expert — систему моніторингу процесу хімічної обробки рослин і програму підтримки сільського господарства України (Ukraine Agriculture Support Program – UASP).

Присутні закликали пасічників, власників сільськогосподарських підприємств і фермерських господарств усіляко сприяти недопущенню випадків загибелі бджіл під час обробітку сільськогосподарських угідь пестицидами. І наголосили: питань з отруєнням бджіл пестицидами можна уникнути шляхом налагодження комунікації між пасічниками та аграріями!

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux