Житомирщина: результати здійснення нагляду за станом організації харчування дітей у закладах освіти області протягом 2023 року
опубліковано 14 лютого 2024 року о 17:15

Важливими факторами, які впливають на здоров’я дітей, є умови організації їх навчання, виховання, оздоровлення та відпочинку. Численні дослідження доводять, що практично незамінним та єдиним (після сім’ї) фактором, який впливає на стан здоров’я дітей, є навчальний заклад.  Попри війну важливим пріоритетом у державі є продовження реформування системи харчування дітей у закладах освіти.

На виконання доручень Уряду та відповідно до вимог діючого санітарного законодавства спеціалістами Держпродспоживслужби посилено державний санітарно-епідеміологічний нагляд  за організацією, безпечністю та якістю  харчування здобувачів освіти. З даною метою протягом 2023 року спеціалістами Держпродспоживслужби через введення воєнного стану обстеження закладів освіти здійснювались переважно у складі комісій, які створювалися органами місцевої влади та органами місцевого самоврядування. Так, протягом року здійснено 1547 комісійних обстежень та  26 позапланових заходів державного нагляду за заявами суб’єктів господарювання, із них:  в закладах дошкільної освіти здійснено 672 комісійних обстеження та 10 перевірок за заявами суб’єктів господарювання, в закладах  загальної середньої освіти – 841 комісійне обстеження та 8 перевірок за заявами суб’єктів господарювання, в закладах професійно-технічної та передвищої фахової освіти – 12 та 8 перевірок за заявами суб’єктів господарювання, в інтернатних  закладах – 22 комісійних  обстеження. В  ході проведених обстежень та перевірок у 439 закладах (28,6% від загальної кількості перевірених) виявлені порушення вимог санітарного законодавства.                                                                                                                                                                                                                   

Необхідно відзначити, що виявлені порушення вимог чинного законодавства стосувались переважно  недостатнього матеріально-технічного забезпечення харчоблоків, недоліків у стані організації та якості харчування дітей в організованих колективах, зокрема недотримання умов приймання та зберігання продуктів харчування, які швидко псуються, порушення поточності виробничих процесів та технології приготування страв, недотримання погодженого примірного меню, порушення у дотриманні санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів на харчоблоках.        

Окрім того спеціалістами Держпродспоживслужби області протягом року опрацьовано та проведено оцінку на відповідність вимогам діючого законодавства 1438 примірних меню щодо організації харчування дітей в різних за типом закладах, які були надані для розгляду, з них погоджено  91% наданих меню. Решта меню відправлена на доопрацювання та усунення виявлених зауважень і невідповідностей. В ході проведених перевірок та обстежень спеціалістами було проаналізовано 471 меню-розклад харчування дітей в різних за типом закладах, у 7% випадків були виявлені порушення щодо виконання норм натурального харчування.                                                                                                  

За результатами комісійних обстежень та здійснених позапланових заходів державного нагляду керівникам закладів освіти за виявлені порушення законодавства у сфері санітарного законодавства було надано 415 листів з пропозиціями, на відповідальних посадових осіб було складено 19 протоколів про адміністративне правопорушення, по яких винесено 19 постанов про накладення штрафів; надано 26 приписів про усунення виявлених під час обстежень порушень вимог санітарного законодавства.

З метою профілактики виникнення та розповсюдження гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь серед дітей та персоналу закладів освіти, забезпечення раціонального та повноцінного харчування спеціалістами Держпродспоживслужби області проводилась і відповідна організаційно-методична робота: проведено 600  семінарів із персоналом закладів освіти та дітьми, 324 наради із керівниками закладів освіти, прийнято участь у 65 нарадах в органах влади та місцевого самоврядування, здійснено 10 виступів на ТБ, опубліковано 272 статті у медіа, проведено 6485 лекцій та  бесід.

Питання забезпечення безпечним та якісним харчуванням дітей в закладах  освіти залишається на ретельному контролі спеціалістів  Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux