Завершено осінню кампанію з пероральної імунізації диких тварин проти сказу на Кіровоградщині
опубліковано 05 листопада 2024 року о 15:53

Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області та районних державних лікарень ветеринарної медицини Кіровоградщини у співпраці з представниками мисливського і лісового господарств, місцевої влади та інших установ розклали 482 138 приманок-брикетів з вакциною для імунізації диких тварин проти сказу та охопили територію площею 19 285,53 км2.

Під контролем представника Держпродспоживслужби - фахівця ветеринарної медицини принади з вакциною розклали на узліссях, обабіч доріг і сільськогосподарських угідь із розрахунку 25 доз на 1 км². Одна бригада охоплювала близько 10-15 км² площі в день та розкладала до 375 доз (залежно від місцевості). Принади розподілені на відстані 150-300 м одна від одної паралельними лініями. Таким чином бригадам вдалося звершити кампанію з розкладання протягом 6 робочих днів.

Окрім цього з метою визначення відсотку споживання приманок відповідно до вимог Методичних рекомендацій з планування, організації та проведення пероральної імунізації м'ясоїдних тварин проти сказу проводиться контроль споживання брикетів-вакцин на контрольних ділянках.

В рамках цьогорічної кампанії з імунізації диких тварин проти сказу також було проведено низку інформаційних заходів про небезпеку хвороби та способи її профілактики.

Довідково. Сказ – гостре інфекційне захворювання тварин і людини. У процесі поширення вірусу центральною нервовою системою розвивається прогресивне смертельне запалення головного і спинного мозку. Для людини, у разі зволікання з наданням кваліфікованої медичної допомоги, смерть неминуча. Стовідсоткова смертність і серед тварин, невакцинованих проти сказу.

Основним носієм вірусу сказу є червона лисиця. Однак поширювати небезпечне захворювання можуть дикі (вовки, єнотовидні собаки, їжаки та ін.), домашні (коти, собаки) та безпритульні тварини.

Єдиний метод боротьби – це імунізація диких тварин та здійснення щорічних профілактичних щеплень проти сказу домашнім улюбленцям.

Свою ефективність кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин довела в період 2018-2021 років. Тоді, для розповсюдження принад із вакциною використовували авіаційний транспорт. Завдяки таким заходам вдалося охопити значну територію області та зменшити майже вдвічі кількість випадків сказу серед тварин.

З початку введення в Україні воєнного стану польоти під забороною та й за період повномасштабного вторгнення кампанія з пероральної імунізації відбулася вперше восени 2023 року. Тоді 108 бригад, шляхом наземного розподілу розповсюдили 48850 принад на загальній площі 1954 км² області.



Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux