«Забезпечення конституційного права споживачів житлово-комунальних послуг та їх захист є однією з пріоритетних задач держави» – Сергій Ткачук
опубліковано 29 березня 2024 року о 17:50

28 березня 2024 року в Комітеті Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг відбулось засідання круглого столу на тему: «Захист прав споживачів житлово-комунальних послуг в умовах воєнного стану».

До фахового обговорення проблемних питань окрім Держпродспоживслужби долучились народні депутати, представники Мінекономіки, Мінінфраструктури, НКРЕКП, офісу Омбудсмана, Державного торговельно-економічного університету, профільних асоціацій, громадських організацій та суб’єктів господарювання.

Голова Держпродспоживслужби Сергій Ткачук розповів, що протягом періоду воєнного стану невпинно зростала кількість скарг споживачів щодо обмеження або порушення їх законних прав, необґрунтованого підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги та їх сумнівної якості.

«Ми завжди повинні бути на захисті нашого споживача, оскільки споживачі як слабка та мало захищена ланка у правовідносинах із монополістами не завжди мають можливість та сили захистити себе і відстояти свої права. Перші мої кроки як очільника Держпродспоживслужби були направлені на здійснення перевірок у сфері надання житлово-комунальних послуг, адже за майже двох років до служби надійшло більше 3,5 тис. звернень громадян у цій сфері», - зазначив Сергій Ткачук, - «Держпродспоживслужба не має на меті тиск на суб’єкти господарювання чи умисне притягнення їх до відповідальності. Проте має бути дотримана якість наданої послуги, за яку сплачують споживачі в складних для країни умовах».

З метою врегулювання проблемних питань у сфері надання житлово-комунальних послуг Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 08.03.2024 № 261, якою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2022 № 303 в частині надання дозволу на здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням суб’єктами господарювання вимог законодавства щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, захисту прав споживачів та метрологічного нагляду за рішенням Держпродспоживслужби.

Учасники відзначили, що рішення Уряду дає змогу державі забезпечити конституційне право споживачів на захист їх прав, зменшити соціальну напругу в суспільстві, встановити чесні і справедливі правила ведення господарської діяльності, а також забезпечити баланс інтересів громадян та суб’єктів господарювання в умовах воєнного стану.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux