У зв’язку з ускладненою ситуацією на територіях регіонів, на яких запроваджено «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) фахівцями територіальних органів Держпродспоживслужби здійснюється постійний контроль за дотриманням суб’єктами господарювання протиепідемічних вимог з профілактики поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
Так, за період з 19.04.2021 по 25.04.2021 територіальними органами Держпродспоживслужби здійснено 49955 заходів нагляду, порушення встановлено на 4971 об’єкті (10 %), тобто на кожному десятому перевіреному об’єкті. До порушників застосовувалися відповідні заходи реагування, зокрема надано 4998 приписів (пропозицій), складено 1819 протоколів, у 992 випадках щодо виявлених порушень інформувались органи місцевої влади та у 628 випадках поінформовано органи Національної поліції.
У тому числі перевірено:
18840 об'єктів торгівлі продовольчими товарами (окрім ринків), порушення щодо не дотримання підприємцями обмежувальних заходів та заборон відповідно до рівнів епідемічної безпеки встановлено на 2824 об'єктах (15%), тобто на кожному шостому перевіреному об’єкті. За недотримання вимог протиепідемічних заходів надано 24571 приписів (рекомендацій), складено 1117 протоколів про адміністративне порушення, у 490 випадках щодо виявлених порушень інформувались органи місцевої влади та у 278 випадках поінформовано органи Національної поліції;
16664 об'єктів торгівлі непродовольчими товарами, порушення встановлено на 1102 (7 %) об’єктах (кожний п’ятнадцятий не дотримується встановлених протиепідемічних заходів), складено 299 протоколів, надано 1127 приписів (рекомендації), у 204 випадках щодо виявлених порушень інформувались органи місцевої влади та у 156 випадках поінформовано правоохоронні органи;
6329 закладів громадського харчування, із них у 526 (8 %) об’єктах встановлено порушення дотримання вимог щодо протиепідемічних заходів, тобто на кожному дванадцятому перевіреному закладі, надано 484 приписів (рекомендацій), складено 165 протоколів, у 102 випадках щодо виявлених порушень інформувались органи місцевої влади та у 112 випадках поінформовано органи Національної поліції;
1340 перукарень та салонів краси, на 136 (10 %) обʼєктах встановлено порушення санітарних вимог, що на кожному десятому об’єкті. До порушників застосовувались відповідні заходи, зокрема надано 147 приписів (рекомендації), складено 53 протоколи, у 26 випадках щодо виявлених порушень інформувались органи місцевої влади та у 12 випадках поінформовано органи Національної поліції;
5304 інших об’єктів нагляду (агропромислові ринки, аптеки, ТРЦ, розважальні заклади, об’єкти водозабезпечення, транспорт тощо), на 710 об’єктах встановлено порушення (13 %), тобто на кожному сьомому об’єкті. Застосовано заходів: надано 613 приписів (рекомендації), складено 262 протоколи, у 115 випадках щодо виявлених порушень інформувались органи місцевої влади та у 60 випадках поінформовано органи Національної поліції.
761 дошкільний заклад освіти, порушення встановлено у 116 закладах (15 %), тобто у кожному сьомому закладі; за результатами обстежень складено 57 протоколів, надано 100 приписів (пропозиції), у 31 випадку поінформовано органи місцевої влади та у 7 випадках поінформовано органи Національної поліції;
706 закладів загальної середньої освіти, порушення встановлено в 83 закладах (12%), тобто у кожному восьмому закладі, за результатами порушень складено 31 протокол, надано 70 приписів (пропозицій), в 24 випадках поінформовано органи місцевої влади та у 3 випадках поінформовано органи Національної поліції;
6 вищих навчальних закладів (ВНЗ), професійно-технічних училищ (ПТУ), коледжів, технікумів та 5 гуртожитків закладів освіти, за результатами перевірок порушень у зазначених закладах не встановлено.
З метою вирішення нагальних питань у період карантину фахівцями територіальних органів Держпродспоживслужби взято участь у 188 засіданнях регіональних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з наданням відповідних дієвих пропозицій.
З метою інформування населення щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV, Держпродспоживслужбою за зазначений період проведено 297 заходів з інформування населення (телебачення, соціальні мережі та інтернет-видання, засоби масової інформації) та здійснено 16603 інформаційно-просвітницьких заходів (роз’яснення, бесіди, листівки тощо).
Окрім того, фахівцями Держпродспоживслужбою надаються рекомендації релігійним закладам та жителям щодо безпечного святкування Великодня в умовах карантину. Для церков і храмів уже передбачені обмеження відповідно до карантинних зон – масковий режим, дистанція, обмеження кількості парафіян у приміщенні. Закривати храми на Великдень влада не планує, а рішення про запровадження більш суворих заходів уряд покладе на місцеву владу.
Також вживаються відповідні превентивні заходи, зокрема надаються попередження суб’єктам господарювання щодо недопущення в подальшому порушення карантинних вимог та необхідності дотримання протиепідемічних заходів.
Інформація щодо заходів, які здійснюються Держпродспоживслужбою з даного питання, щотижнево оприлюднюється на її офіційному вебсайті та на сайтах територіальних органів.