За минулий тиждень територіальними органами Держпродспоживслужби здійснено 49955 заходів нагляду, порушення карантинних вимог встановлено на кожному десятому перевіреному об’єкті.
опубліковано 26 квітня 2021 року о 16:02

У зв’язку з ускладненою ситуацією  на територіях регіонів, на яких запроваджено «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення коронавірусної хвороби  (COVID-19) фахівцями територіальних органів Держпродспоживслужби здійснюється постійний контроль за дотриманням суб’єктами господарювання  протиепідемічних вимог з профілактики поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом  SARS-CoV-2.

Так, за період з 19.04.2021 по 25.04.2021 територіальними органами Держпродспоживслужби здійснено 49955 заходів нагляду, порушення встановлено на 4971 об’єкті (10 %), тобто  на  кожному десятому перевіреному об’єкті. До порушників застосовувалися відповідні заходи реагування, зокрема надано 4998 приписів (пропозицій), складено 1819 протоколів,  у 992  випадках щодо виявлених порушень інформувались органи місцевої влади та у 628 випадках поінформовано органи Національної поліції.

У тому числі перевірено:

18840 об'єктів торгівлі продовольчими товарами (окрім ринків), порушення щодо не дотримання підприємцями обмежувальних заходів та заборон відповідно до рівнів епідемічної безпеки встановлено на 2824 об'єктах (15%), тобто  на кожному шостому перевіреному об’єкті. За недотримання вимог протиепідемічних заходів  надано 24571 приписів (рекомендацій), складено 1117 протоколів про адміністративне порушення, у 490 випадках щодо виявлених порушень інформувались органи місцевої влади та у 278 випадках поінформовано органи Національної поліції;

16664 об'єктів торгівлі непродовольчими товарами,  порушення встановлено на  1102 (7 %) об’єктах (кожний п’ятнадцятий не дотримується встановлених протиепідемічних заходів), складено 299 протоколів, надано 1127 приписів (рекомендації),  у 204  випадках щодо виявлених порушень інформувались органи місцевої влади та у 156 випадках поінформовано правоохоронні органи;

6329 закладів громадського харчування, із них у 526 (8 %) об’єктах встановлено  порушення дотримання вимог щодо протиепідемічних заходів, тобто на кожному дванадцятому перевіреному закладі, надано 484 приписів (рекомендацій), складено 165 протоколів, у 102 випадках щодо виявлених порушень інформувались органи місцевої влади та у 112  випадках поінформовано органи Національної поліції;

1340 перукарень та салонів краси, на 136 (10 %) обʼєктах встановлено порушення санітарних вимог, що на кожному десятому об’єкті. До порушників застосовувались відповідні заходи, зокрема надано 147 приписів (рекомендації), складено 53 протоколи,  у 26 випадках щодо виявлених порушень інформувались органи місцевої влади та у 12 випадках поінформовано органи Національної поліції;    

5304 інших об’єктів нагляду (агропромислові ринки, аптеки, ТРЦ, розважальні заклади, об’єкти водозабезпечення, транспорт тощо),  на 710 об’єктах встановлено порушення (13 %), тобто на кожному сьомому об’єкті. Застосовано заходів: надано 613 приписів (рекомендації), складено 262 протоколи, у 115 випадках  щодо виявлених порушень інформувались органи місцевої влади та у  60 випадках поінформовано органи Національної поліції.

761 дошкільний заклад освіти, порушення встановлено у 116 закладах  (15 %), тобто у кожному сьомому закладі; за результатами  обстежень складено   57 протоколів, надано 100 приписів (пропозиції), у 31 випадку поінформовано органи місцевої влади та у 7 випадках поінформовано органи Національної поліції; 

706 закладів  загальної середньої освіти,  порушення встановлено в 83 закладах (12%), тобто у кожному восьмому закладі,  за результатами порушень складено 31 протокол, надано 70 приписів (пропозицій), в 24 випадках поінформовано органи місцевої влади та у 3  випадках поінформовано органи Національної поліції;

6 вищих навчальних закладів (ВНЗ), професійно-технічних училищ (ПТУ), коледжів, технікумів та 5 гуртожитків закладів освіти, за результатами перевірок порушень  у зазначених закладах не встановлено.

З метою вирішення нагальних питань у період карантину фахівцями територіальних органів Держпродспоживслужби взято участь  у 188 засіданнях  регіональних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з наданням відповідних дієвих пропозицій.

З метою  інформування населення щодо запобігання занесенню і поширенню на території  України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV,  Держпродспоживслужбою за зазначений період проведено 297  заходів  з  інформування  населення (телебачення, соціальні мережі та інтернет-видання, засоби масової інформації) та здійснено 16603  інформаційно-просвітницьких заходів (роз’яснення, бесіди,  листівки тощо).

Окрім того, фахівцями Держпродспоживслужбою надаються рекомендації релігійним закладам та жителям щодо безпечного святкування Великодня в умовах карантину. Для церков і храмів уже передбачені обмеження відповідно до карантинних зон – масковий режим, дистанція, обмеження кількості парафіян у приміщенні. Закривати храми на Великдень влада не планує, а рішення про запровадження більш суворих заходів уряд покладе на місцеву владу.

 Також вживаються відповідні превентивні заходи, зокрема надаються попередження суб’єктам господарювання щодо  недопущення в подальшому порушення карантинних вимог та необхідності дотримання протиепідемічних заходів.

Інформація щодо заходів, які здійснюються Держпродспоживслужбою  з даного питання, щотижнево оприлюднюється на її офіційному вебсайті та на сайтах територіальних органів.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux