Засоби захисту рослин є невід’ємною складовою сучасних агротехнологій, а дотримання регламентів їх застосування – основа для запобігання можливим впливам на людину та довкілля.
Питання зменшення негативного впливу пестицидів, недопущення забруднення сільськогосподарської продукції та навколишнього природного середовища були обговорені під час зустрічей спеціалістів Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області з працівниками агрономічних служб СТОВ «Дружба-Нова», ТОВ «Прогрес», ТОВ «Гнідинці-Агро» Прилуцького району та ТОВ «Ім. Прядка» Ніжинського району.
Головні спеціалісти відділу захисту рослин, фітосанітарної діагностики та прогнозування Управління фітосанітарної безпеки Харицький Микола Володимирович та Вівденко Володимир Миколайович нагадали про дію документів, які регулюють поводження з пестицидами. Основа – це Закон України “Про пестициди і агрохімікати”, який регулює правові відносини, пов'язані з державною реєстрацією, виробництвом, закупівлею, транспортуванням, зберіганням, торгівлею та безпечним для здоров'я людини і навколишнього природного середовища застосуванням пестицидів і агрохімікатів, визначає права і обов'язки підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, а також повноваження органів виконавчої влади і посадових осіб у цій сфері, а самі регламенти застосування засобів захисту рослин прописані в Державних санітарних правилах “Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві” ДСанПіН 8.8.1.2.001-98.
Була висвітлена тема комбінованого використання агротехнічного, хімічного та біологічного методів боротьби із шкідливими організмами. Також наголосили, що з точки зору небезпеки для довкілля кожна з груп пестицидів по-своєму може мати певний негативний вплив. Серед ризиків — забруднення ґрунту, води, атмосфери, загибель флори та фауни. Тривала розповідь щодо вимог виробника до препарату, а саме забезпечення високої ефективності, селективності, екологічності, безпечності для працівників, очікуванні господарників від застосування пестицидів і споживачів при купівлі сільськогосподарської продукції. Акцентувалась увага на недопущенні випадків загибелі бджіл внаслідок застосування пестицидів.
У ході зустрічей відбулось жваве та конструктивне спілкування, ставились питання щодо асортименту вітчизняних засобів захисту рослин згідно з Державним реєстром пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, зокрема дискусію викликала тема щодо поширеного застосування хімічного методу, його переваги та недоліки.