Євроінтеграція: досвід ЄС у сфері географічних зазначень для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів
опубліковано 20 листопада 2024 року о 16:19

19-20 листопада 2024 року за участі європейських експертів, згідно з планом залучення зовнішньої допомоги Європейської Комісії в рамках TAIEX, відбувся онлайн-воркшоп. Мета заходу -  ознайомлення із законодавством Європейського Союзу та практичним досвідом держав-членів ЄС у сфері географічних зазначень для сільськогосподарської продукції, харчових продуктів та алкогольних напоїв.

До заходу долучилися близько 100 фахівців Держпродспоживслужби та її територіальних органів, адже сфера географічних зазначень для сільськогосподарської продукції, харчових продуктів та алкогольних напоїв разом з особливим позначенням «географічне зазначення походження товарів» активно розвивається в Україні.

Володимир Кустуров, заступник Голови Держпродспоживслужби, звернувся з вітальним словом до організаторів воркшопу, присутніх експертів та зареєстрованих фахівців Держпродспоживслужби: "Ми маємо чинний Закон України «Про особливості правової охорони географічних зазначень для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів, захист прав та застосування схем якості, включаючи традиційні гарантовані особливості для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів», яким також визначені вимоги щодо проведення державного контролю. На нас, як представників державного органу, що реалізують державну політику у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, покладено, зокрема завдання державного контролю за дотриманням операторами ринку законодавства у цій сфері та діяльністю органів сертифікації. Тому важливо не тільки теоретично розуміти особливості цього нового напрямку, а й отримати важливі практичні роз'яснення від європейських експертів щодо належної організації державного контролю."

Для України географічні зазначення – це не лише інструмент захисту національної продукції, але й важливий механізм розвитку локальних громад, збереження культурних традицій, стимулювання гастрономічного туризму та зміцнення позицій на світових ринках. Наразі наша країна вже має 3 133 географічні зазначення, захищених згідно з міжнародними угодами.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux