План заходів щодо запобігання занесення та розповсюдження ящуру на території України, правила впровадження та контролю системи НАССР та використання стерилізованих соків, пюре, ультрапастеризованого молока у шкільному меню – основні теми, які обговорило керівництво Держпродспоживслужби з представниками Американської торговельної палати (АСС).
«Спалахи захворювання ящуру в Угорщині та Словаччині викликають занепокоєння не тільки в країнах ЄС, а і в Україні. Першочергові дії ми вже ввели: заборонили імпорт продукції тваринного походження та посилили контроль на кордоні та всередині країни. Проте цього недостатньо! Необхідна консолідація дій усіх державних органів, міжнародних організацій, бізнесу та громадськості. В цьому напрямку ми розробляємо додаткові заходи, які будуть розглянуті на позачерговому засіданні ДНПК при Кабінеті Міністрів України», - підкреслив Голова Держпродспоживслужби Сергій Ткачук
Стратегія заходів з ліквідації ящуру на території України базується на виконанні вимог національного та міжнародного законодавства і передбачає заходи, направлені на раннє виявлення та ліквідацію перших випадків. Наразі Держпродспоживслужба має внутрішній напрацьований план, який містить певний алгоритм дій у відповідь на ящур.
Також учасники зустрічі розглянули правила впровадження та контролю Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР) в Україні. Це вимоги щодо розробки, впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах НАССР, згідно з якими оператори ринку мають запровадити систему НАССР разом із програмами-передумовами, зі врахуванням асортименту харчових продуктів, технологічних процесів та специфіки окремої потужності.
Не оминули й тему відновлення контролю щодо імпорту продукції на кордоні через 2 місяці. Процедури для нас не нові, оскільки вони діяли до введення воєнного стану. Ці зміни прийняті за ініціативи та підтримки українського бізнесу та асоціацій.
«Вимоги до документальної перевірки не зазнали змін, а лабораторні дослідження та проведення фізичних перевірок вантажів із продуктами будуть здійснюватися за принципом ризико-орієнтовного підходу. Для доброчесного імпортера нічого не змінюється», - зазначив Сергій Ткачук.