Впровадження системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР) в навчальних закладах допоможе убезпечити школярів від масових отруєнь. Про це заявила Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька під час регіонального форуму «Реформа системи шкільного харчування», який проходить у Дніпрі за участі Першої леді Олени Зеленської та Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.
«Існує декілька стереотипів щодо системи НАССР – що це докорінно нова система контролю, яка підходить лише для сучасних харчоблоків або великих підприємств. Хочу підкреслити, що це не так. Немає різниці, чи мова йде про сільську школу на сто чоловік, чи про великий заклад освіти у місті. Принципів НАССР можна дотримуватися скрізь», - зазначила Владислава Магалецька.
За словами Голови Держпродспоживслужби, для впровадження системи НАССР потрібні дві складові: необхідна інфраструктура та навченість персоналу, застосування ним навичок на практиці та контроль за цим процесом.
Держпродспоживслужба проводить навчання з питань безпечності харчування в закладах освіти, надає необхідні роз’яснення зацікавленим сторонам. Так, з початку року в областях та м. Києві проведено більше 3,3 тисяч навчань, 20,9 тисяч консультацій та 3,1 тисяч нарад.
Довідково. HACCP (англ. Hazard Analysis and Critical Control Point) – система аналізу ризиків, небезпечних чинників і контролю критичних точок. Система НАССР є науково обґрунтованою, що дозволяє гарантувати виробництво безпечної продукції шляхом ідентифікації й контролю небезпечних чинників. Станом на 1 вересня 2021 року систему НАССР впроваджено у 13 165 закладах освіти, з них у дошкільних закладах освіти – 5 830 та у закладах загальної середньої освіти – 7 335, що в порівняні з 2020 роком збільшилося більш ніж у 2 рази.