Відбулася зустріч з експертами європейського проєкту EU4SaferFood за участі ДП АІРТ, під час якої обговорювалися подальші кроки щодо вдосконалення інформаційної системи проведення протиепізоотичних заходів.
Держпродспоживслужба у співпраці з європейськими партнерами продовжує роботу над розвитком та модернізацією ІС «Епізоотія», яка впроваджується та використовується з 2017 року. Наразі триває другий етап розвитку системи, що включає її оновлення відповідно до сучасних вимог та змін у законодавстві України. Ця модернізація спрямована на підвищення ефективності, прозорості та оперативності збору й аналізу даних у сфері ветеринарного контролю, а також оперативне реагування на спалахи захворювань.
Які покращення передбачає ІІ етап?
За словами заступника Голови Держпродспоживслужби Володимира Кустурова: "ІС «Епізоотія» - це професійне програмне забезпечення призначене для спеціалістів Держпродспоживслужби на центральному, регіональному, місцевому рівні, державних установ служби для накопичення, зберігання, обробки та аналізу інформації. Оновлення інформаційної системи «Епізоотія» є важливим кроком у забезпеченні прозорості та ефективності здійснення заходів контролю за захворюваннями тварин в Україні. Вона дозволить нам швидше обробляти дані, покращити взаємодію між регіональними підрозділами та відповідати європейським стандартам у сферах безпечності харчових продуктів і здоров’я тварин, а також мінімізує необхідність витрачати час на підготовку значної кількості паперових форм звітності, що є надзвичайно важливим для наших спеціалістів на місцях."
У свою чергу заступник Голови Держпродспоживслужби з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Захарін підкреслив: “Запуск модернізованої версії системи заплановано на другу половину 2025 року. Наразі виконуються роботи з розробки програмного забезпечення. Очікується, що впровадження ІІ етапу «Епізоотії» стане значним кроком у посиленні контролю за здоров’ям тварин та безпечності харчових продуктів в Україні, наближаючи систему ветеринарного моніторингу до стандартів Європейського Союзу. Ця робота є елементом одночасно і зміцнення цифрового каркасу служби, і наших євроінтеграційних устремлінь. Слід наголосити, що під час розробки програмного забезпечення ми враховуємо кращий світовий досвід, знаходимося у постійному контакті з європейськими експертами”
Варто зазначити, що фінансування відбувається в межах міжнародного проєкту EU4SaferFood за підтримки ЄС. Проєкт є частиною загальної цифрової трансформації, спрямованої на посилення безпечності харчової продукції та ветеринарного контролю в Україні, що є важливим аспектом євроінтеграції країни.