Порівняно з минулим роком, цього року збільшено територію розповсюдження принад із вакциною під час проведення кампаній з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин. Про це повідомив перший заступник Голови Держпродспоживслужби Олег Осіян під час засідання надзвичайної координаційної групи для України (ICG).
Фахівці Держпродспоживслужби обговорили ситуацію зі сказом із представниками Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (ВООЗТ), Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та іншими світовими стейкхолдерами й недержавними організаціями.
«Динаміка зростання випадків сказу сповільнилася, хоча повністю зупинити її ще не вдалося. Це стало можливим завдяки злагодженій роботі багатьох відомств, зокрема й міжнародних. Наші партнери допомагають підтримувати стабільну епізоотичну ситуацію в Україні. Цього року вже вакциновано понад 3,7 млн тварин. Найбільше щеплень провели у Львівській, Дніпропетровській, Одеській та Хмельницькій областях. Також ми створюємо буферну зону через проведення імунізації диких тварин у західних регіонах України двічі на рік», – зазначив Олег Осіян.
За 9 місяців цього року зареєстровано 859 неблагополучних пунктів. Як і в попередньому кварталі, найбільше випадків сказу зафіксовано у Дніпропетровській, Львівській, Харківській, Черкаській, Вінницькій, Житомирській та Запорізькій областях.
Довідка: ICG була створена на початку повномасштабного вторгнення в Україну за участі представників ФАО, ВООЗТ, ВООЗ, МАГАТЕ, Європейської Комісії та інших світових стейкхолдерів і недержавних організацій, які допомагають Україні.