Заступник Голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Сергій Захарін, начальник Управління електронного діловодства Тетяна Осадча та т.в.о. керівника Сектору взаємодії з громадськістю та ЗМІ Наталія Стукал провели круглий стіл «Доступ до публічної інформації та опрацювання інформаційних запитів в Держпродспоживслужбі».
У заході, що був проведений у змішаному форматі, взяли участь експерти громадських організацій, представники засобів масової інформації, юристи-практики, а також працівники відповідних структурних підрозділів органів та установ Держпродспоживслужби (усього – понад 80 фахівців).
Круглий стіл проведено в рамках Тижня Відкритого Уряду, який запроваджено під егідою міжнародної ініціативи «Відкритий Уряд».
Сергій Захарін зазначив, що на виконання доручення Голови Держпродспоживслужби Сергія Ткачука вживаються ефективні заходи, спрямовані на виконання законодавства про інформацію, зокрема про забезпечення доступу до публічної інформації. Ця робота є одним із ключових елементів підтримки високої відкритості та прозорості державного органу, забезпечення його реальної підзвітності перед суспільством. Своєчасно та належним чином опрацьовуються звернення, у тому числі запити на доступ до публічної інформації. В належні строки оприлюднюються необхідні набори відкритих даних. Керівництво Держпродспоживслужби регулярно проводить зустрічі з представниками профільних громадських організацій.
Під час круглого столу було оголошено про ключові тенденції, що спостерігаються у сфері забезпечення доступу до публічної інформації, а також розглянуто типові складнощі, які виникають під час опрацювання запитів.
Учасники круглого столу поставили понад 10 різнопланових запитань, на які отримали вичерпні відповіді.
Під час заходу було також надано докладні роз’яснення про ефективні шляхи виконання завдань щодо забезпечення доступу до публічної інформації.
Окрім того, ретельно розглянуто різні способи доступу до публічної інформації із використанням сучасних цифрових інструментів, що розглядається як важливий аспект побудови «електронної демократії» в нашій країні.
Сергій Захарін спеціально підкреслив, що в Україні з 19 по 25 травня проводиться Національний тиждень безбар’єрності. Одним із складників відповідної роботи є підтримка інформаційної безбар’єрності, яка передбачає усунення штучних бар’єрів (умов та обмежень), що заважають людині гідно реалізувати свої природні інформаційні інтереси і запити. Організація якісного функціонування моделей забезпечення доступу до публічної інформації слід розкладати як важливу складову інформаційної безбар’єрності, що є запорукою побудови в Україні соціально справедливого суспільства.
«Участь у міжнародній Ініціативі “Партнерство “Відкритий Уряд” є важливим складником демократичного розвитку України, оскільки передбачає впровадження механізмів відкритого урядування та посилення партнерства Уряду, громадянського суспільства і бізнесу. Продуктивне впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» дозволить зміцнити авторитет державної служби, а також підвищить ступінь довіри до всієї державної політики. Держпродспоживслужба приділяє велику увагу впровадженню кращих практик організації управлінської роботи, у тому числі із використанням інструментів цифровізації. Забезпечена регулярна та конструктивна взаємодія з представниками міжнародних та іноземних організацій, представниками громадськості, а також профільними науковцями. Підтримуються в актуальному стані відомчі інформаційно-комунікаційні ресурси, а також сервіси електронної демократії. Щомісяця до нас надходить понад 300 звернень громадян, у тому числі приблизно 30-40-50 запитів на публічну інформацію. Понад 95 відсотків таких запитів – в електронній формі. Це говорить про актуальність розширення та ефективного адміністрування інструментів електронної демократії. Наш обов’язок – надати громадянам при спілкуванні з Держпродспоживслужбою, її територіальними органами та підвідомчими установами можливість використовувати зручні цифрові інструменти», – зазначив Сергій Захарін.