Сейм – річка в рф (в межах Бєлгородської, Курської областей) та в Україні, в межах Сумської (Сумський, Конотопський райони) та Чернігівської областей (Корюківський, Ніжинський райони), ліва і найбільша притока Десни (басейн Чорного моря). Перетинає російсько-український кордон поблизу с. Бояро-Лежачів у Конотопському районі Сумської області.
На даний час зафіксовано забруднення річки Сейм та наявність у ній «снулої риби» на Путивльщині. За попередніми результатами вимірювань показників складу та властивостей води, проведених Державною екологічною інспекцією у Сумській області виявлено низький вміст розчиненого кисню – 2 мгО2/дм3 (при мінімально допустимій концентрації кисню для водойм господарсько-побутового значення не менше 4 мгО2/дм3, а для водойм рибогосподарського призначення – 6 мгО2/дм3).
Розчинений у воді кисень належить до найважливіших фізико-хімічних показників, які впливають на екологічний стан водної екосистеми. Він є одним з найбільш потужних природних окислювачів. Розчинений кисень забезпечує підтримування життя рослин та риб у воді.
Під час забруднення водойм пестицидами і промисловими стоками, які містять сполуки, що легко окислюються, спостерігається різке зниження розчиненого кисню і при цьому ускладнюється визначення дійсного вмісту кисню у воді. Крім того, пестициди отруюють фотосинтезуючі організми, які насичують водойми киснем.
Також повідомляємо, що за результатами випробувань води річки Сейм, досліджуваної в Сумській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби виявлено значне перевищення вмісту пестицидів (4,4-ДДЕ; 4,4-ДДД; гептахлор) у 2 -7 разів від гранично допустимих концентрацій.