Відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області, на території мисливських угідь: Тарасівське лісництво урочище «Кобилець» (Тячівський район), ДП «Мокранське ЛМГ» урочище «м. Ульний Брадул» (Тячівський район), Копашнівське лісництво урочище «Тургалина» (Хустський район), Золотарське лісництво урочище «Гамба» (Хустський район), Березівське лісництво урочище «Слатина» (Хустський район), Монастирецьке лісництво урочище «Горб» (Хустський район) було виявлено труп дикого кабана та проведено відстріл диких кабанів.
При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Львівській регіональній державній лабораторії ветеринарної медицини 01.02.2018 було виявлено ДНК вірусу АЧС (звіт про результати дослідження № 000131 п.м./18 від 01.02.2018).
Крім того, відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області на території мисливських угідь: Новостайківське лісництво ТОВ фірма «Барс» (Рівненський район), МРГ «Лань» урочище «Новики» (Млинівський район), мисливське господарство ФГ «Ричинський» урочище «Підгаєщина» (Млинівський район) було проведено відстріл диких кабанів.
При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Львівській регіональній державній лабораторії ветеринарної медицини 01.02.2018 було виявлено ДНК вірусу АЧС (звіт про результати дослідження № 000123 п.м./18 від 01.02.2018).
З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалахів АЧС проведено засідання державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при Тячівській, Хустській, Рівненській та Млинівській районних державних адміністраціях, рішеннями яких затверджено плани з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду.
В осередках захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.