Щодо виконання п. 3 рішення РНБО від 13 березня 2020 р. щодо дотримання вимог санітарного законодавства на об’єктах систем водопостачання населених пунктів станом на 27.05.2021р.
опубліковано 27 травня 2021 року о 10:28

З метою забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 Держпродспоживслужбою посилено державний  санітарно-епідеміологічний нагляд за дотриманням вимог санітарного законодавства на об’єктах систем водопостачання та водовідведення населених пунктів країни.          

Держпродспоживслужбою спільно з місцевими органами виконавчої влади та за участю органів місцевого самоврядування у поточному році здійснюються  перевірки об’єктів систем водопостачання щодо дотримання ними вимог протиепідемічних заходів, зокрема стосовно дотримання режиму охорони господарської діяльності в зонах санітарної охорони джерел та об’єктів питного водопостачання, правил експлуатації систем питного водопостачання, встановлених режимів їх роботи, правил користування водозабірними спорудами, призначеними для задоволення потреб споживачів у питній воді,  контролю за якістю питної води, вимог законодавства щодо здійснення виробничого контролю за якістю та безпечністю питної води на об’єктах водопостачання тощо.    

Працівниками територіальних органів Держпродспоживслужби  активно проводиться робота із органами місцевої влади та власниками систем централізованого водопостачання, водовідведення щодо організації комісійних перевірок, посилення виробничого лабораторного контролю за якістю питної води, якістю очистки стічних вод, забезпечення необхідного запасу реагентів, засобів знезараження тощо.    

За інформацією територіальних органів станом на 27 травня 2021 року під наглядом Держпродспоживслужби знаходиться 63502  об’єктів водопостачання, у тому числі 10315 об’єктів централізованого і 53187 об’єктів нецентралізованого водопостачання, та 1928 об’єктів водовідведення.    

Станом на 27 травня 2021 року здійснено 4746 комісійних перевірок об’єктів водопостачання, зокрема 1311 об’єктів централізованого та 3435 об’єктів нецентралізованого водопостачання.          

Під час здійснення перевірок на предмет дотримання вимог санітарного законодавства порушення встановлено на 2348 (49,5%) об’єктах, у тому числі на 782 (59,6%) об’єкті централізованого водопостачання та 1568 (45,6%) об’єктах нецентралізованого водопостачання.    

За результатами перевірок на 143 об’єктах водовідведення, порушення встановлено на 69 (48,3 %).    

Відповідно до укладених договорів здійснюється відбір та дослідження проб води питної за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками.    

Станом на 27 травня 2021 року досліджено 7177 проб питної води централізованого водопостачання, у тому числі за результатами відомчого контролю, не відповідало гігієнічним нормативам 225 проб (3,1 %). Досліджено за мікробіологічними показниками - 1749 проб, відхилення склало 2,4 %, та за санітарно-хімічними показниками - 5610 проб, відхилення від гігієнічних норм склало 3,4 %.    

Із джерел нецентралізованого водопостачання досліджено 672 проб води питної, відхилення встановлено у 155 пробах (23,1%), зокрема за санітарно-хімічними показниками не відповідало 25 % проб, за мікробіологічними показниками – 20,1 %.  

За результатами здійснених заходів державного нагляду (контролю) на підставі встановлених порушень санітарного законодавства територіальними органами Держпродспоживслужби ініційовано 155 засідань комісій ТЕБ та НС, направлено 712 приписів, пропозицій, рекомендаційних листів тощо, накладено 118 штрафів на суму 87355 грн.    

За результатами обстеження фахівцями Держпродспоживслужби у Харківській області до правоохоронних органів передано одну справу.    

 Основними порушеннями на об’єктах централізованого водопостачання залишаються такі: порушення облаштування та організації зон санітарної охорони артсвердловин; зношеність обладнання та мереж; відсутність виробничого лабораторного контролю води, яка надходить у водопровідну мережу; не проводиться профілактична промивка та дезінфекція водопровідних споруд; відсутні паспорти радіаційної безпеки на артезіанські свердловини; порушується періодичність проходження медичних оглядів персоналом та проведення відомчого лабораторного контролю якості питної води; відсутність засобів індивідуального захисту у працівників водоочисних споруд тощо.    

        На переважній більшості об’єктів нецентралізованого водопостачання не проводиться щорічне планове обстеження колодязів, їх чищення, дезінфекція та знезараження питної води, не здійснюється періодичний контроль безпечності та якості питної води, відсутні санітарні паспорти, не визначений балансоутримувач.  

Для усунення порушень, виявлених у ході обстежень, на адресу органів місцевого самоврядування, балансоутримувачам направляються пропозиції щодо вжиття заходів реагування та доведення об’єктів нецентралізованого питного водопостачання до нормативних вимог.  

Керівниками територіальних органів Держпродспоживслужби посилено державний санітарно-епідеміологічний нагляд за дотриманням вимог санітарного законодавства на об’єктах систем водопостачання та водовідведення населених пунктів. Робота в даному напрямку продовжується.

Так, за інформацією Головного управління Держпродспоживслужби  у Вінницькій області за звітний тиждень проведено 6 перевірок об’єктів централізованого водопостачання, на двох об’єктах виявлені порушення. На сільському водогоні с. Кукавка, Вендичанська ОТГ Могилів-Подільського району працівником об’єкта не пройдено медичний огляд, І пояс ЗСО джерела огороджений частково.

На сільському  водогоні с. Терешки, с. Гавришівка Терешківської сільської ради, Жмеринський район, встановлені такі порушення: медичний огляд працівника, безпосередньо причетного до водопостачання, не  проведений, не здійснюється контроль показників, що потребують контролю, порушується порядок відбору проб води для лабораторних досліджень, не проведена  гігієнічна оцінка безпечності та якості води питної за радіаційними показниками, охорона джерел водопостачання у межах ІІ поясу ЗСО джерела  частково не дотримується.

За результатами перевірок підготовлено 2 приписа  щодо усунення порушень вимог санітарного законодавства.

Для лабораторних  досліджень відібрано 10 проб  води з централізованої мережі  та  5 проб  води з нецентралізованої мережі. Відхилень не виявлено. 

       Головним управлінням Держпродспоживслужби у Волинській  області у звітному тижні перевірено перевірки 5 об’єктів централізованого водопостачання (водопроводи с. Чаруків, с. Вигуричі КП «Добробут», Городищенської сільської ради Боратинської ОТГ Луцького району) та 2 джерела нецентралізованого водопостачання (локальні артезіанські свердловина ЗОШ І-ІІІ ст. с. Навіз, Рожищенської ОТГ Луцького району, ЗОШ І-ІІІ ст. с. Тоболи Прилісненської ОТГ Луцького району.

За результатами здійснених заходів встановлено порушення вимог санітарного законодавства на 5 водопроводах та на 1 локальній артсвердловині.

Зокрема, на об’єкті КП «Добробут» не організовано та не огороджено зону суворого режиму ЗСО, відсутня робоча програма та не проводиться виробничий контроль безпечності та якості питної води.

При обстеженні локальної артезіанської свердловини ЗОШ І-ІІІ ст. с. Навіз встановлено,  що на неї відсутній паспорт.

В ході обстежень відібрано 10 проб води питної для проведення необхідного комплексу лабораторних досліджень, за результатами яких одна проба води з джерела нецентралізованого водопостачання за фізико-хімічними показниками не відповідала гігієнічним нормативам (перевищення вмісту заліза).

За результатами перевірок власникам/балансоутримувачам об'єктів, водопостачання, головам територіальних громад надіслано матеріали з висвітленням встановлених порушень для вжиття заходів реагування, в тому числі щодо потреби у доведенні показників води до нормативних.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Дніпропетровській  області у звітному тижні проведено 1 перевірку суб’єкта господарювання, що здійснює питне водопостачання та водовідведення – КП «Кривбасводоканал». У ході перевірки для лабораторних досліджень відібрано 6 проб води питної та 2 проби води поверхневих водойм І категорії. Згідно з отриманими результатами проби води питної відповідають гігієнічним нормативам

У ході проведення перевірок систем централізованого водопостачання та водовідведення виявлені порушення санітарного законодавства, а саме:

відсутній паспорт на водний об’єкт, який є джерелом питного водопостачання;

відсутні висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи на щебінь, який використовується у фільтрах на очисних спорудах водопостачання та рибозахисну систему «Цикада», встановлену на питних водозаборах.

неналежне виконання санітарно-оздоровчих заходів на системах водопостачання та водовідведення;

на насосно - фільтрувальних станціях застосована класична технологія водопідготовки із застосовуванням основних методів водоочистки: освітлення, знебарвлення, знезараження хлорвмісткими дезінфектантами за рахунок коагуляції, відстоювання, фільтрації, хлорування, внаслідок чого у питній воді фіксуються перевищення вмісту хлороформу та перманганатної окиснюваності (відомчий лабораторний контроль);

не проводиться промивка та дезінфекція розподільної мережі, після усунення аварії.

За результатами державного нагляду (контролю) винесено розпорядження про усунення порушень вимог законодавства.

Працівниками Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій  області у звітному тижні проведено перевірку 1 об’єкта централізованого водопостачання та 1 об’єкту водовідведення, що належать Мирноградському виробничому управлінню водопровідно-каналізаційного господарства Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу». Під час перевірки виявлені порушення санітарного законодавства на 1 об’єкті водопостачання та 1 об’єкті водовідведення, а саме:

не вирішено питання безперебійної подачі і розподілу води в зовнішніх системах (вода подається з резервуару за графіком з 6-00-10-00 та з 18-00-22-00);

не надані висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи на технічну документацію, обладнання, устаткування, матеріали, речовини та сполуки, що використовуються у сфері питного водопостачання та водовідведення;

не затверджені розміри санітарно-захисної зони для очисних споруд господарсько-побутової каналізації;

не проводиться лабораторний контроль вмісту забруднюючих речовин в атмосферному повітрі на межі санітарно-захисної зони та на межі житлової забудови.

За результатами перевірки складено протокол про порушення санітарних норм на директора Мирноградського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» та накладено штраф.

Проведено дослідження 48 проб води централізованого водопостачання, у т.ч. за мікробіологічними показниками – 24 проби, за санітарно-хімічними – 24 проби. Відхилень від норм не встановлено.

Протягом звітного тижня працівники Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області комісійно перевірено 2 пункти розливу питної води в м. Бердичеві. Порушень вимог санітарного законодавства не виявлено.

Також проведено планові заходи державного нагляду об’єктів централізованого водопостачання КП «Болохів» Любарської селищної ради та ОК «Краплинка»  с. Липне. Порушення встановлені щодо організації та облаштування зони санітарної охорони І поясу ЗСО артсвердловин, незадовільного санітарно-технічного стану павільйонів діючих артсвердловин, відсутності виробничого контролю якості питної води.  

За результатами проведених планових заходів державного нагляду об’єктів централізованого водопостачання на адресу керівництва підприємств направлені приписи щодо усунення виявлених недоліків.

За звітний тиждень працівниками Головного управління Держпродспоживслужби  в Закарпатській області проведено 5 комісійних перевірок об’єктів нецентралізованого водопостачання та 1 об’єкту водовідведення. Зокрема обстежено джерела водопостачання та локальні водопроводи Загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. та закладу дошкільної освіти с. Сасово Виноградівського району, закладів дошкільної освіти сіл Лисичово та Кушниця Іршавського району, шахтний колодязь та локальні каналізаційні споруди закладу дошкільної освіти с. Сімер Перечинського району. Порушення не виявлені.

За звітний тиждень працівниками Головного управління Держпродспоживслужби  в Запорізькій області проведено перевірки 3 суб’єктів господарської діяльності у сфері питної води та питного водопостачання: КП «Жилкомсервіс» Кирилівської селищної ради Якимівського району, КП «Водограй» Воздвижівської сільської ради Гуляпільського району та селянське (фермерське) господарство (СФГ) «Руслан».

Основні встановлені порушення:

не розроблено проект з організації зон санітарної охорони джерел питного водопостачання, не дотримується водоохоронний режим;

об’єкти не мають технічних засобів охорони, освітлення, територія не спланована для відведення поверхневих стоків тощо;

не розроблені графіки та несвоєчасно проводяться планово-профілактичні ремонти на джерелах та системах централізованого питного водопостачання, очищення та дезінфекція ємнісних споруд (водонапірні башти);

не розроблено робочу програму (графіки) виробничого контролю за безпечністю та якістю питної води, не проводиться лабораторний контроль якості води після усунення аварійних ситуацій;

не проведена гігієнічна оцінка безпечності та якості води питної за радіаційними показниками СФГ «Руслан»;

не забезпечене своєчасне проходження обов’язкового профілактичного медичного огляду працівниками КП «Водограй».

За виявлені порушення на відповідальних осіб складено 3 протоколи про адміністративне правопорушення.

За результатами проведених заходів суб’єктам господарювання надані пропозиції щодо усунення виявлених порушень, поінформовані органи влади та місцевого самоврядування.

За звітний тиждень працівниками Головного управління Держпродспоживслужби  в Київській області проведено перевірки 3 підприємств, які надають послуги з водопостачання та водовідведення. На всіх об’єктах виявлені порушення санітарного законодавства, такі як:

 

товариство користувачів централізованими мережами «Софіївка» не забезпечило медичний огляд працівників, безпосередньо причетних до водопостачання. Не проводиться гігієнічна оцінка безпечності та якості води питної за показниками епідемічної безпеки, санітарно-хімічними та радіаційними показниками;

на ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» не забезпечений медичний огляд працівників, причетних до водопостачання в частині обстеження на виявлення носіїв патогенного стафілококу. Проектом землеустрою не визначені межі ІІІ поясу ЗСО. Порушено періодичність проведення лабораторного контролю поверхневої води в місцях водозабору за радіологічними показниками;

на ТОВ «Згурівкаводоексплуатація» не забезпечено дотримання режиму І поясі ЗСО (смт. Згурівка, с. Войтове, с. Аркадіївка). Оголовки свердловин мають пошкодження, водонапірна вежа с. Аркадіївка потребує поточного ремонту. Не здійснюється виробничій контроль у сфері питного водопостачання згідно з робочою програмою. Відсутній систематичний виробничий контроль за якістю води в місцях водозабору, в тому числі за радіологічними показниками.

Керівникам підприємств надані приписи щодо усунення порушень.

На території Кіровоградської області за поточний тиждень обстежено 5 об’єктів централізованого водопостачання, на 4 об’єктах виявлено порушення, та 2 об’єкта нецентралізованого водопостачання, на обох об’єктах виявлено порушення.

Основними порушеннями, виявленими на об’єктах централізованого водопостачання є: виробничий лабораторний контроль безпечності та якості питної води не проводиться, відсутня робоча програма виробничого лабораторного контролю (Деріївський господарсько–питний водогін, Онуфріївська громада, Олександрійський район, водогони комунального підприємства «Мала Виска Водоканал», Маловисківська громада, Новоукраїнський район).

Основні порушення, виявлені на об’єктах нецентралізованого водопостачання: не проводиться виробничий лабораторний контроль безпечності та якості питної води, профілактична дезінфекція питної води (колодязі                       с. Березова Балка, Вільшанська громада, Голованівський район).

Також за звітний тиждень проведено 1 позаплановий захід державного нагляду (контролю) з метою перевірки виконання припису на об'єкті нецентралізованого водопостачання. Встановлено, що вимоги припису виконані.

З метою усунення порушень на балансоутримувачів направлено 5 рекомендаційних листів, приписів.

Проведено 2 засідання районних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Луганській області за звітний тиждень проведено 5 комісійних перевірок джерел централізованого  водопостачання та 108 – джерел нецентралізованого  водопостачання.

При проведенні комісійної перевірки об’єкту централізованого водопостачання по вулиці Тимірязева м. Попасна  виявлено, що на водозабірних спорудах не дотримується режим ЗСО І поясу.

При проведенні комісійної перевірки об’єктів децентралізованого водопостачання у м. Попасна, смт Троїцьке, Комишуваха, Врубівка виявлено такі порушення:

на території м. Попасна знаходиться 49 колодязів  загального користування,  які є безгосподарними. Дані колодязі власноручно викопані та облаштовані місцевими мешканцями.  На теперішній час використовуються населенням 32 колодязі, 15 колодязів, які потребували капітального ремонту були відремонтовані Норвежською радою у справах біженців;

чищення   колодязів, хлорування води в них не проводилось. При незадовільних  пробах води по мікробіологічним показникам,  населенню рекомендовано вживати воду після кип’ятіння;

в смт Комишуваха  знаходиться 29 колодязів загального користування, на  теперішній час використовуються 18 колодязів, їх ремонт проведено Норвежською радою у справах біженців;

в  смт Врубівка, Новоіванівка  знаходиться   9  колодязів загального користування, всі відремонтовано;

в смт Троїцьке – 21 колодязь загального користування, у 2021 році Норвежською радою у справах біженців заплановано капітальний ремонт  14 колодязів загального користування.

За результатами комісійної перевірки об’єктів централізованого та  нецентралізованого  водопостачання складено довідку, керівнику військово-цивільної адміністрації  м. Лисичанськ направлено листа щодо виявлених порушень.

Проведено комісійні перевірки водогонів та колодязів питного водопостачання смт Біловодськ, м. Сватове, водогону ОК «Наша вода»  (Білокуракинський район, с. Олександропіль), водозабірних споруд централізованого водопостачання  с. Курячівка  Марківської ОТГ.

При проведенні перевірок порушень вимог не виявлено.

З розподільчої мережі централізованого водопостачання області відібрано та досліджено 10  проб питної води за мікробіологічними та 10 проб за санітарно - хімічними показниками. Відхилення від норм не  виявлено.

Також відібрано 6 проб питної води з джерел нецентралізованого водопостачання. Відхилення від норм зареєстровано в 1 пробі води по загальній жорсткості  та загальним  коліформам.

За результатами незадовільної якості питної води керівнику Попаснянської міської військово-цивільної адміністрації направлено листа щодо виявлення причин мікробіологічного забруднення питної води та їх усунення.

Головним управлінням Держпродспоживслужби у Львівській області проведено 3 комісійні обстеження об’єктів централізованого водопостачання та встановлено такі порушення на ТзОВ «Голос» (м. Пустомити, вул. Глинська, 14): недотримання основних вимог експлуатації зон санітарної охорони, виробничий контроль безпечності та якості води перед надходженням у водопровідну мережу проводиться не у повному обсязі.

Суб’єкту господарювання скеровано припис та скеровано пропозиції органам місцевого самоврядування щодо усунення порушень для забезпечення подачі населенню води гарантованої якості.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Рівненській області за звітний тиждень проведено перевірки 2 об’єктів водопостачання, на яких встановлено порушення. Зокрема, мають місце такі основні порушення вимог санітарного законодавства:

відсутній паспорт на водний об’єкт, який є джерелом питного водопостачання;

не здійснюється повний та скорочений контроль безпечності та якості питної води за мікробіологічними та органолептичними показниками згідно вимог;

не проведено облаштування зони санітарної охорони водозабірних споруд.

За результатами перевірок складено 1 протокол про порушення санітарних норм та направлені приписи керівникам підприємств до виконання.

Працівниками Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за звітний тиждень розпочато 2 планових заходи державного нагляду (контролю) об’єктів централізованого водопостачання та водовідведення на території Миколаївського району (3 водопроводи КПП ЖПП «Мрія» Веснянської сільської ОТГ та очисні споруди каналізації ДОЗ «Причорноморья», розташовані на території Коблівської сільської ОТГ).

Проведено санітарно-епідеміологічне обстеження нецентралізованого джерела водопостачання (свердловини) за зверненням ФОП Толкач А.М.                       (м. Южноукраїнськ).

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Полтавській області за звітний тиждень проведено 3 перевірки об’єктів нецентралізованого водопостачання. Проводилися перевірки виконання пропозицій попередніх комісійних перевірок. Шахтні колодязі Красногорівського ЗНЗ та Мостовівщинського ЗНЗ відповідають нормативним вимогам. Пропозиції по належному облаштуванню Рокитянського ДНЗ у стадії виконання. Комісією проаналізовано проведену роботу власником колодязя та вказано на завершення облаштування колодязя у найкоротший термін.

Активно проводиться робота із органами місцевої влади та власниками систем централізованого водопостачання, водовідведення щодо організації комісійних перевірок, посилення виробничого лабораторного контролю за якістю питної води, якістю очистки стічних вод, забезпечення необхідного запасу реагентів, засобів знезараження тощо.

Працівниками Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області протягом звітного тижня проведено плановий захід державного нагляду (контролю) об’єкта централізованого водопостачання – обслуговуючий кооператив «Тулущанин Вода» с. Тулушка Конотопського району. Під час перевірки виявлені порушення санітарних норм: періодичне очищення та дезінфекція водонапірної башти не проведені, водонапірна башта утримується в незадовільному санітарно-технічному стані, відсутній пробовідбірний кран, виробничий контроль води питної за показниками якості та безпеки не здійснюється.

За результатами перевірки надано припис щодо усунення встановлених порушень, до надавача послуг водопостачання застосовані заходи адміністративного впливу.

За результатами лабораторних досліджень проб води питної з мереж централізованого водопостачання відхилення встановлено за мікробіологічними показниками в пробі відібраній в Сафонівському закладі дошкільної освіти Путивльської міської ради. Керівнику навчального закладу та голові Путивльської міської ради направлений припис щодо негайного вжиття заходів по усуненню порушень і забезпеченню дітей якісною питною водою.

За санітарно-хімічними показниками не відповідало вимогам 4 проби води питної (залізо загальне) відібраних в 3-х навчальних закладах Конотопського та Охтирського району, і на сільському водогоні с. Грузьке Конотопського району. Керівникам об’єктів надані приписи щодо вжиття невідкладних заходів по забезпеченню населення якісною питної водою.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Харківській області спільно з представниками місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування здійснено комісійні перевірки 8 об’єктів централізованого водопостачання, 23 об’єктів нецентралізованого водопостачання та 1 об’єкта водовідведення.

Порушення виявлені на 6 об’єктах централізованого водопостачання, 16 об’єктах нецентралізованого водопостачання. З метою забезпечення усунення виявлених порушень винесено 11 приписів та 6 відповідальних осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

В ході здійснення комісійних перевірок на об’єктах централізованого водопостачання виявлені такі порушення:

недотримання кратності та обсягів проведення лабораторного контролю якості питної води ( КП «Вода Есхара», водогін с. Шарівка Богодухівської міської ради, водогін Бражківського округу Оскільської ОТГ);

невідповідність якості питної води нормативним вимогам (КП «АКВА» Шевченківської селищної ради, водогін с. Вільшана Дворічанської селищної ради).

В ході здійснення комісійних перевірок на об’єктах нецентралізованого водопостачання виявлені наступні порушення:

недотримання кратності та обсягів проведення лабораторного контролю якості питної води (громадські колодязі Попівського та Мартинівського старостинських округів Красноградської міської ради);

не оформлені санітарні паспорти на інженерні споруди нецентралізованого питного водопостачання (громадські колодязі с. Дружелюбівка Борівської ОТГ, громадські колодязі Люботинської міської ради, громадські колодязі Григорівського старостинського округу Великобурлуцької ОТГ).

Працівниками Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області протягом звітного тижня проведено 14 обстежень об’єктів питного водопостачання в населених пунктах Верхньорогачицької та Великолепетиської ОТГ. Порушення встановлено на 10 об’єктах. За результатами обстежень керівникам підприємств надано пропозиції про усунення виявлених порушень.

Працівниками Держпродспоживслужби в Хмельницькій області   за звітний тиждень 45 об’єктів (1 централізованого та 44 нецентралізованого водопостачання), на 23 з них виявлені порушення санітарного законодавства (1 централізованого та 22 нецентралізованого водопостачання).

Основні порушення на джерелах централізованого водопостачання: башта Рожновського потребує ремонту та очищення, територія біля об’єкту водопостачання потребує очищення, не ведеться журнал реєстрації аварійних ситуацій та проривів, не розроблений та погоджений технологічний регламент водопідготовки.

Основні порушення на джерелах нецентралізованого водопостачання: частина колодязів громадського користування потребує ремонту або оновлення конструкції наземної частини, фарбування, мають місце шпарини в зрубі, відсутня огорожа, несвоєчасно та не в повній мірі проводиться дезінфекція та очистка (акти дезінфекції джерел водопостачання відсутні), відсутні санітарні паспорти, графіки дослідження питної води за видом контролю та переліком показників, періодичністю, місцями (точками) відбору, не проводиться періодичний виробничий контроль безпечності та якості питної води.

Балансоутримувачам об’єктів централізованого водопостачання надано 3 приписи із пропозиціями щодо вжиття заходів реагування та доведення об’єктів централізованого питного водопостачання до нормативних вимог. Виконання приписів взято на контроль.

Працівники Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області взяли участь у 2 перевірках об’єктів централізованого водопостачання, порушення санітарних норм та правил виявлені на 1 з них (КП «Міський водоканал» м. Золотоноша – виробництво питної води здійснюється за нормативно-технічним документом та відповідно до технологічного регламенту, що не пройшли державну санітарно-епідеміологічну експертизу та не отримали позитивний висновок, не надаються результати виробничого контролю безпечності та якості питної води, забруднення джерел питного водопостачання підприємством питного водопостачання, не у повному обсязі проводиться лабораторний контроль безпечності та якості питної води).

За результатами перевірки керівнику КП «Міський водоканал» направлено припис про усунення порушень санітарного законодавства.

Працівниками Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області у звітному тижні проведено 5 моніторингових обстежень джерел питного водопостачання, а саме: 1 об’єкт централізованої  системи водопостачання Глибоцький ВУЖКГ та 4 джерела нецентралізованого водопостачання, а також систему водовідведення смт. Глибока.

За результатами обстежень об’єктів  централізованого водопостачання та водовідведення встановлені порушення, які були виявлені при попередніх обстеженнях у 2020 році. Варто зазначити,  що усунення даних порушень вимагає додаткового  фінансування, згідно з листами керівників даних об’єктів. Про дані порушення Головним управлінням неодноразово інформувалися органи місцевої влади.

Під час обстежень об’єктів нецентралізованого водопостачання порушень вимог санітарного законодавства, в частині облаштування громадських криниць, не встановлено.

Працівниками Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області спільно з місцевими органами виконавчої влади і органами місцевого самоврядування взято участь у 1 комісійній перевірці об’єкту централізованого водопостачання ПАТ «Комунальник» м. Сновськ, 2-х нецентралізованого водопостачання (колодязі громадського користування   м. Сновськ) та ПрАТ «Комунальник» м. Сновськ – об’єкта водовідведення.

У ході проведення перевірок порушення санітарного законодавства встановлено на об’єктах нецентралізованого водопостачання: не проводиться чистка та дезінфекція колодязів та лабораторний контроль води питної.

З метою усунення виявлених порушень балансоутримувачам надані рекомендаційні листи.

За звітний період проведено 2 планові заходи державного нагляду (контролю) у сфері санітарного законодавства ГО «Рудківська криниця» (на балансі Новобілоуської сільської ради Чернігівського району) та КП водоканалізаційне господарство «Ічень» Ічнянської міської ради.

Порушення санітарного законодавства встановлено на об’єкті централізованого водопостачання ГО «Рудківська криниця». За результатами проведеного планового заходів державного нагляду (контролю) суб’єкту господарювання наданий припис щодо усунення виявлених порушень.

За звітний тиждень здійснено відбір та досліджено 14 проб питної води централізованого водопостачання, відхилень не виявлено.

Працівниками Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві у звітному тижні обстежено 5 бюветних комплексів СВКП «КИЇВВОДФОНД» та обстежено 2 майданчика артезіанських свердловин та 1 насосну станцію артезіанського водопроводу «Мінська» ПРАТ «АК «КИЇВВОДОКАНАЛ».

Відібрано 13 проб питної води централізованого водопостачання (5 – контрольні точки мережи, 8 – водопровідна мережа в дитячих закладах освіти) та 5 проб питної води бюветних комплексів (нецентралізоване водопостачання). Дослідження відібраних проб питної води тривають.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux