Андрій Бородачик, лікар ветеринарної медицини, працює та живе в Золочеві Богодухівського району Харківської області. Центр громади розташований за 17 км від кордону з країною-агресором, тож обстріли з різних видів зброї для місцевих мешканців стали майже «буденністю».
«З початку повномасштабного вторгнення продовжуємо роботи все для того щоб захистити здоров’я та добробут тварин, і навіть виїжджати в ті населенні пункти, куди важко добратися», - розповідає головний спеціаліст відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Богодухівського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області Андрій Бородачик, - «І були випадки, що необхідно лікувати тварин після поранень, внаслідок обстрілів. Одним із таких випадків, що закарбувалося у пам’яті, це було у селі Уди, що майже на кордоні».
У лютому 2022 році, під час сильних обстрілів люди евакуювалися, а тварин просто випускали, тому що забрати із собою не мали змоги. Десь через пів року, коли стало трохи спокійніше, одна із родин повернулася до свого розбитого двору. Важливою та радісною новиною для їх сім’ї було те що їхня корівка залишилась живою, та ще й з телям. Тільки ніжки у неї однієї не було – підірвалася на міні-«пелюстці».
«Власник перевіз корівку у безпечніше місце, та попросив мене подивитися. Шкода тварину, і власників теж. Кажу, давайте ми її вилікуємо, буде на трьох ногах ходити, нічого страшного», - згадує пан Андрій.
Лікар ветеринарної медицини прооперував тварину, а після загоювання вже з підручних матеріалів виготовив штучну ратицю та закріпив так, щоб тварина могла повноцінно на неї ставати й рухатися.
«Під Новий рік корівка ще одне телятко привела. Люди задоволені. І я теж. Не дав тварині загинути тим більше в такий важкий час для нашої країни» - радісно завершує розповідь фахівець Держпродспоживслужби.
Довідково. На сьогодні залишилося близько 100 голів дійної череди приватного сектора у Золочівській громаді, а до війни було 1270 голів.