Оперативне вирішення проблемних питань, що виникають у ході підготовки для запровадження освітнього процесу в змішаному форматі в 2025/2026 навчальному році, – головна мета проведення міжвідомчої наради, яка відбулася 10 липня 2025 року під головуванням заступника голови Херсонської ОДА Володимира Клюцевського.
Цей захід об’єднав представників ДСНС, Держпродспоживслужби, Національної поліції, управління освіти і науки Херсонської ОДА, сільських та селищних військових адміністрацій та керівників підрозділів освіти.
Від Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області до обговорення були залучені заступник начальника Головного управління Марина Малахова та начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Максим Сенчук.
Під час наради представниками Держпродспоживслужби Херсонщини надано низку пропозицій щодо належної підготовки закладів освіти до початку нового 2025/2026 навчального року.
Зокрема, з метою забезпечення належних і безпечних умов для навчання, перебування, виховання та харчування дітей у закладах дошкільної та загальної середньої освіти, які планують працювати у змішаному форматі в новому навчальному році, Головним управлінням рекомендовано вжити таких заходів:
Окремо, Марина Малахова акцентувала увагу на необхідності проведення лабораторного контролю:
Водночас, заступником начальника Головного управління порушено питання щодо необхідності забезпечення дотримання вимог санітарного законодавства та законодавства у сфері безпечності харчових продуктів у разі організації харчування дітей у закладах освіти: наявність відповідних умов приготування, дотримання виконання норм харчування та у разі вибору способу організації харчування шляхом приготування та реалізації готових страв закладом освіти, затвердження примірного чотиритижневого сезонного меню за погодженням з територіальним органом Держпродспоживслужби (окрім випадків використання меню, рекомендованого МОЗ), відповідно до вимог, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку».
Забезпечення дотримання вимог санітарного законодавства до організації навчального процесу та харчування дітей у дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладах, реалізація заходів щодо відповідності закладів освіти критеріям санітарно-епідемічного благополуччя, у тому числі організації безпечного харчування, зокрема дотримання встановлених норм, водопостачання, дотримання належних умов перебування, виховання і надалі залишаються одним із головних пріоритетів роботи Держпродспоживслужби Херсонщини.