16 лютого відбулась онлайн-нарада за участю представників Департаменту агропромислового розвитку, структурних підрозділів Держпродспоживслужби, райдержадміністрації, територіальних громад, агровиробників та пасічників Прилуцького району. На ній, зокрема, обговорено питання профілактики отруєнь бджіл засобами захисту рослин і таких небезпечних інфекційних захворювань, як АЧС та хвороба Ньюкасла.
Начальник відділу організації протиепізоотичної роботи Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Анатолій Портянко під час своєї доповіді поінформував учасників онлайн-конференції про план породного районування бджіл, порядок видачі ветеринарно-санітарного паспорта і реєстрації пасіки, ознайомив з інструкцією щодо профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин.
За словами Анатолія Портянка, на сьогодні в області зареєстровано 1229 пасік, де утримується 50798 бджолосімей. Найбільше – у Прилуцькому (457) та Ніжинському (282) районах.
Також учасники зібрання дізналися про алгоритм дій при отруєнні бджіл.
«За зверненнями пасічників у випадках отруєння бджіл проводиться розслідування та встановлюється факт отруєння бджіл засобами захисту рослин постійно діючою Комісією зі встановлення факту отруєння бджіл при територіальних громадах, - зазначив представник Держпродспоживслужби, - із 57 територіальних громад у 56 (крім Чернігівської міської громади) на сьогодні створені постійно діючі комісії».
Крім того, під час наради наголошувалось на профілактиці АЧС, зокрема виконання правил біобезпеки у господарствах, де утримуються свині, в тому числі щодо дотримання «закритого режиму» роботи в цих господарствах. Така увага до цього пов’язана з тим, що цього року в області зареєстровано перший за останні два роки випадок виявлення вірусу АЧС у дикій фауні. Стосовно хвороби Ньюкасла представник Держпродспоживслужби зазначив, що власники птиці можуть звертатись до державних установ ветмедицини для вакцинації птахопоголів’я (щеплення здійснюються безкоштовно). Слід активізувати роз’яснювальну роботу серед приватних господарів у цьому напрямку.
Під час онлайн-наради її учасники також дізналися про стан галузі бджільництва Чернігівщини і державну підтримку пасічників, обговорили проблеми і виклики, що нині найбільше турбують бджолярську спільноту. А фахівці Управління фітосанітарної безпеки у свою чергу інформували загал про дотримання законодавства у сфері захисту рослин та узгодження дій між аграріями, органами місцевої влади та пасічниками у напрямку попередження отруєння бджіл.