Відповідно до розпорядження Голови Держпродспоживслужби Сергія Ткачука для запобігання виникненню та поширенню захворювання в регіоні, забезпечення біобезпеки та підвищення рівня обізнаності власників і працівників тваринницьких господарств Головне управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області вже розпочало широку інформаційно-просвітницьку роботу. Серед аспектів такої роботи є забезпечення доступу населення до актуальної інформації на вебресурсах, розповсюдження матеріалів (брошур, плакатів) з рекомендаціями щодо профілактики, а також комунікація контролюючих органів з органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання та населенням безпосередньо.
Сьогодні начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Юрій Павлішен та начальник Чернігівської обласної державної лікарні ветеринарної медицини Микола Заєць побували з робочою поїздкою в Куликівській громаді. Метою цієї поїздки було підвищення обізнаності громадськості щодо небезпеки занесення вірусу ящуру на територію України, шляхів передачі, симптомів, наслідків, заходів профілактики.
Юрій Павлішен та Микола Заєць зустрілися з головою одного з найбільших фермерських господарств району СФГ «Колос» Віктором Трушем, обговорили актуальні питання щодо профілактики захворювання тварин, зокрема дотримання біобезпеки у господарстві з метою убезпечення захворювання на інфекційні хвороби, на ящур зокрема. Разом з головою Куликівської громади Юлією Постернак обмінялися думками щодо забезпечення епізоотичного благополуччя громади.
Під час зустрічі з представниками старостатів, лікарями ветеринарної медицини та суб’єктами господарювання Юрій Павлішен надав доступну інформацію про клінічні ознаки ящуру, шляхи передачі, значну увагу звернув на профілактику захворювання тварин, зокрема дотримання вимог з біологічної безпеки та біологічного захисту у господарствах. Наголосив, що саме дотримання цих заходів дозволить мінімізувати ризик занесення та поширення ящуру серед тварин.
Також керівник Держпродспоживслужби Чернігівщини наголосив на іншій потенційній небезпеці, яка зростає із відновленням льоту кровосисних комах, – блутангу ВРХ.
«Ми живемо в епоху, коли щодня змінюється та загострюється епізоотична ситуація щодо інфекційних хвороб. Ця проблема зобов’язує всі прошарки населення, а тим паче утримувачів тварин, господарств незалежно від форми власності, фізичних осіб-підприємців планувати свою господарську діяльність таким чином, щоб уникнути біологочної загрози».
Під час дискусії було обговорено актуальні питання та шляхи взаємодії.