Заступник Голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Сергій Захарін провів всеукраїнський семінар-нараду з питань реалізації ефективного соціального діалогу в системі Держпродспоживслужби, зокрема в частині забезпечення взаємодії з профспілковими організаціями.
Сергій Захарін повідомив, що Держпродспоживслужба вживає низку заходів, спрямованих на підтримку ефективного соціального діалогу, у тому числі на основі сумлінного виконання приписів Закону України «Про соціальний діалог в Україні». Ця робота має на меті забезпечення повноцінного захисту трудових, економічних, професійних та соціальних прав працівників. При цьому значну допомогу в організації належного захисту трудових, економічних, професійних та соціальних прав працівників системи Держпродспоживслужби можуть надати профспілки.
Керівникам територіальних органів Держпродспоживслужби запропоновано надавати, в межах законодавства, належне сприяння профспілкам у їхній статутній діяльності, а також необхідно забезпечити моніторинг стану взаємодії з регіональними та первинними організаціями.
Актуальними залишаються питання підтримки гендерної рівності, побудови безбар’єрного середовища, боротьби з домашнім насильством, забезпечення рівного доступу до різноманітних соціальних послуг, неухильного виконання законодавства про охорону праці тощо. Одним із елементів цієї роботи є підтримка взаємодії та обмін актуальною інформацією із дієздатними, сумлінними та відповідальними профспілковими організаціями.
Окрім того, під час семінару йшлося про можливості територіальних органів Держпродспоживслужби брати участь в реалізації окремих заходів ветеранської політики. Вказана робота має грунтуватися, зокрема, на основі виконання Стратегії ветеранської політики на період до 2030 року та Стратегії формування системи повернення з військової служби до цивільного життя на період до 2033 року.
«Держпродспоживслужба в організації своєї діяльності спирається на визнані людиноцентричні цінності. Правові засади організації та порядку ведення соціального діалогу в Україні з метою вироблення та реалізації державної соціальної і економічної політики, регулювання трудових, соціальних, економічних відносин та забезпечення підвищення рівня і якості життя громадян, соціальної стабільності в суспільстві визначені нормами Закону України «Про соціальний діалог». Соціальний діалог – це процес визначення та зближення позицій, досягнення спільних домовленостей та прийняття узгоджених рішень сторонами соціального діалогу, які представляють інтереси працівників, роботодавців та органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, з питань формування та реалізації державної соціальної та економічної політики, регулювання трудових, соціальних, економічних відносин. Хочу окремо наголосити, що ми націлені на підтримку власної прозорості та відкритості, активну роботу з громадськістю. Маємо певні ініціативи, до реалізації яких доречно долучити наших соціальних партнерів. Держпродспоживслужба наполегливо впроваджує програми розвитку персоналу. Також ми проговорили можливості реалізації окремих заходів ветеранської політики», – зазначив Сергій Захарін.