За поданнями державних фітосанітарних інспекторів Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області розпорядженнями голови Запорізької районної державної адміністрації на територіях землекористування районної адміністрації Запорізької міської ради по м.Запоріжжю та Запорізькому району запроваджені карантинні режими у зв’язку з виявленням регульованих шкідливих організмів на загальній площі 241 га :
Розпорядженнями затверджені фітосанітарні заходи щодо локалізації та ліквідації вогнищ регульованих шкідливих організмів.
До відома. Західний кукурудзяний жук (Diabrotica virgifera virgifera) — обмежено поширений в Україні карантинний шкідник. Діабротика є обмеженим поліфагом. Жуки живляться пилком, маточковими стовпчиками, незрілими зернами, листям кукурудзи, крім того здатні вигризати вміст квітки і паренхіму листків гарбузових. При живленні жука на генеративних органах зменшується кількість зерен в качані, а в результаті цього падає врожайність. Не меншу загрозу становлять личинки, бо пошкоджують кореневу систему на ранньому етапі розвитку кукурудзи. Розповсюдження яєць та личинок цього шкідника можливе з транспортом, залишками ґрунту, що прилипає до насіння, знаряддями праці. В пошуках корму дорослі особини перелітають на поля кукурудзи та інших культур у нові райони. Перенесенню жуків сприяє вітер. Ареал його розповсюдження щороку збільшується. Існують дані, що шкідник поширюється мінімум на 50 кілометрів щороку. Найбільша шкодочинність західного кукурудзяного жука проявляється на тих полях, де відсутня сівозміна.