На Чернігівщині проводиться системна робота щодо забезпечення стабільної епізоотичної ситуації
опубліковано 24 квітня 2025 року о 09:54

Проведення протиепізоотичних заходів було і залишається пріоритетним у роботі фахівців Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області. У регіоні проводиться системна робота щодо забезпечення стабільної епізоотичної ситуації – виконання протиепізоотичних заходів, контроль за виконанням комплексних планів з профілактики антропозоонозних інфекцій, зокрема АЧС, сказу, лейкозу, лептоспірозу, “сибірки”, пташиного грипу; вжиття заходів з мінімізації ризиків їх розповсюдження в області та інше.

План протиепізоотичних заходів профілактики основних заразних хвороб в області протягом І кварталу за основними показниками по діагностичних дослідженнях, щепленнях та обробках виконаний в оптимальні строки та в повному обсязі. Спеціалісти державної ветеринарної медицини області зробили понад 629 тисяч щеплень та провели більше 186 тисяч діагностичних досліджень.

Показники Плану щеплень проти сказу собак та котів на І квартал 2025 року виконані на 100% , щеплено антирабічною вакциною понад 21,2 тис. гол. собак та 23,8 тис. гол. котів. У квітні – травні 2025 року планується проведення весняної кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу на території всієї області на площі 19080 кв.км.

З січня по березень в області було зареєстровано 19 неблагополучних пунктів сказу тварин. Наразі епізоотична ситуація на території Чернігівщини контрольована.

Станом на 31.03.2025 року Чернігівська область благополучна по АЧС. Такий результат є наслідком наполегливої роботи спеціалістів Держпродспоживслужби, зокрема завдяки проведенню відповідних профілактичних заходів: постійно проводився моніторинг АЧС в господарствах громадського сектору, у межах компетенції здійснювалися всі заплановані заходи, спрямовані на недопущення виникнення й поширення хвороби. В дикій фауні дикі свині не відстрілювались, моніторинг на АЧС в дикій фауні не проводився.

Відповідно до Плану протиепізоотичних заходів по профілактиці основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин в Чернігівській області на І квартал 2025 року проведено визначення зон ризиків виникнення грипу птахів серед господарств, проведено відбір проб та досліджено на грип птиці. Задля профілактики хвороби Ньюкасла в господарствах населення протягом І кварталу 2025 року щеплено 371,2 тис. гол. птиці; проведено лабораторних досліджень на напругу імунітету понад 10,5 тис. гол. в господарствах населення, 145 гол. у птахогосподарствах. Як результат, випадків підозри захворювання та загибелі птиці від грипу птахів, хвобоби Ньюкасла та інших інфекційних хвороб на території Чернігівської області не зареєстровано.

У зв`язку з загрозою занесення та поширення ящуру Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області проводяться підготовчі заходи щодо вчасного реагування на підозри, створені робочі групи, створена «гаряча лінія», проводиться широка роз`яснювальна робота серед власників тварин та органів місцевого самоврядування.

Окрім цього, фахівці Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини постійно проводять просвітницько-роз`яснювальну роботу серед населення щодо небезпеки інфекційних хвороб для тварин та людей. На офіційному сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області розміщені інформаційні матеріали, які періодично оновлюються. Також інформаційні матеріали були надіслані до районних управлінь для широкого розповсюдження та розміщення на сайтах громад, старостатів та інших медіаресурсах. З початку 2025 року фахівцями державних установ ветеринарної медицини проведено понад 10,9 тисяч бесід з власниками тварин, розповсюджено близько 4200 інформаційних листівок та постерів.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux