Організація Об’єднаних Націй оголосила 12 травня Міжнародним днем здоров’я рослин.
В цей день ми не лише вітаємо усіх фахівців сфери захисту та підтримки здоров’я рослин, а й згадуємо про те, що безпечні рослини та продукти рослинництва – це запорука нашого здоров’я та добробуту. А відтак, є нагода для широкого обговорення проблем і перспектив підтримки здоров’я рослин, розвитку фітосанітарної справи, підтримки екосистем тощо, і на цій основі – пошуку ефективних рішень.
З нагоди Міжнародного дня здоров’я рослин Виконуючий обов’язки Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Сергій Захарін привітав працівників Департаменту контролю в сферах насінництва та розсадництва, карантину та захисту рослин, за якістю зерна, а також Центральної фітосанітарної лабораторії.
«Ми робимо надзвичайно відповідальну роботу. Це і недопущення проникнення в країну карантинних організмів рослин. Це і забезпечення експорту української продукції з урахуванням вимог країн-партнерів України в міжнародній торгівлі рослинами. Це і сприяння диверсифікації експорту. Це і локалізація та ліквідація виявлених вогнищ карантинних шкідливих організмів. Це і усунення негативних наслідків від використання пестицидів та контроль за торгівлею та використанням засобів захисту рослин. Це і моніторинг за виробництвом та реалізацією насіння та садивного матеріалу. Наша мета – фітосанітарна безпека України, і врешті-решт – підтримка продовольчої безпеки, економічного добробуту та здоров’я нації», – зазначив Сергій Захарін.
Працівники фітосанітарної служби, незважаючи на повномасштабне вторгнення росії, ані на годину не припиняли свою роботу, здійснювали та продовжують здійснювати усі заходи та алгоритми, передбачені міжнародними документами, у тому числі Міжнародною конвенцією про захист рослин.
Цього року Міжнародний день здоров’я рослин відзначається під гаслом «Здоров’я рослин для збереження довкілля». Ключове завдання: підвищити загальну обізнаність людей про те, як турбота щодо здоров’я рослин може допомогти подолати голод, зменшити бідність, захистити біорізноманіття та навколишнє середовище.
Держпродспоживслужба приділяє велику увагу реалізації просвітницьких та освітніх заходів – здійснюється опрацювання та розповсюдження матеріалів міжнародних організації, зокрема спільноти Міжнародної конвенції із захисту рослин (IPPC). Нещодавно посібник «Здорові рослини, здорова планета», підготовлений українською мовою, отримав гриф Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» і може використовуватися в закладах загальної середньої освіти.
«Праця фахівця фітосанітарної служби – почесна, престижна і відповідальна. Україна є одним із визнаних лідерів глобальної фітосанітарної системи. Ми не тільки пишаємося нашими здобутками, але і маємо зробити так, аби агропромислові та особисті господарства широко впроваджували та використовували передові фітосанітарні технології, тим самим сприяючи здоров’ю рослин. І дуже правильно, що відповідна просвітницька робота буде починатися ще в школі», – додав Сергій Захарін.