Одещина: діяльність сфері державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства, забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення у квітні 2023 року
опубліковано 12 травня 2023 року о 10:36

У квітні 2023 року перевірено у складі комісій 42 об’єкта централізованого водопостачання, порушення вимог санітарного законодавства встановлено на 12 об’єктах. Надано пропозиції органам влади, суб’єктам господарювання, діяльність яких пов’язана з організацією постачання води питної населенню щодо усунення порушень та встановлено контроль за їх виконанням.

Забезпечено моніторинг за дотриманням санітарного законодавства в місцях перебування тимчасово переміщених осіб, проведено 39 моніторингових обстежень, порушень не виявлено.

Розглянуто та підготовлено 114 документів, в тому числі дозвільного характеру – 38, звернень громадян – 4,  до Держпродспоживслужби – 21, до органів влади – 11, до ДУ «Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» – 24, до правоохоронних органів – 2, до Департаменту з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Одеської облдержадміністрації – 2, листів підприємствам і організаціям – 12.

Проведено три позапланові заходи державного нагляду (контролю) та 29 санітарно-епідеміологічних обстежень за заявами суб’єктів господарювання з питань дотримання вимог санітарного законодавства.

Спеціалістами Головного управління взято участь у двох комісійних обстеженнях стану готовності приміщень найпростіших укриттів для населення на території Одеського району Одеської області.

Проведено 87 заходів медико-санітарного контролю (огляду) у міжнародних пунктах пропуску через державний кордон України для морського сполучення. Розглянуто 194 пакета документації щодо винесення рішень про виконання процедур на борту суден та прийнято 95 рішень з відповідним контролем. За результатами здійснених заходів з адміністраціями суден та з членами екіпажів проведено 87 бесід з питань дотримання вимог санітарного законодавства та надано 348 рекомендацій.

Взято участь у семінарі з питань води, санітарії та гігієни (WASH) у контексті готовності та реагування, організованого представниками Бюро ВООЗ в Україні, Центру з контролю та профілактики захворювань США (CDC) за участю МОЗ України та Центру громадського здоров’я.  

З метою профілактики гострих кишкових захворювань, харчових отруєнь серед населення адміністративних територій Одеської області продовжується проведення санітарно-освітньої роботи. За звітний період розповсюджено 521 пам’ятка, проведено 436 бесід.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» у квітні 2023 року здійснено 1 346 моніторингових відвідувань закладів, що надають послуги з розміщення, магазинів продовольчої та непродовольчої торгівлі, салонів краси, закладів громадського харчування, місць тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб з питань дотримання вимог постанов головного державного санітарного лікаря щодо попередження поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та проведено 1 178 бесід.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux