25 лютого однією з перших в області була окупована Шевченківська громада. Незважаючи на окупацію співробітники місцевої лікарні ветеринарної медицини продовжували робити щеплення від сказу котам і собакам та планові алергічні дослідження ВРХ на туберкульоз в районі. Згодом ветеринари не мали доступу до своїх робочих місць, але на свій ризик ходили на виклики та лікували домашніх улюбленців і свійських тварин, а також допомагали волонтерам із сусідніх громад, які займалися стерилізацією тварин.
На початку вересня завдяки контрнаступу ЗСУ на Харківщині Шевченкове було визволене. На сьогодні районна державна лікарня ветеринарної медицини та райветлабораторія відновила роботу. Серед першочергових завдань на тепер є забезпечення епізоотичного благополуччя в регіоні.
«Певні процедури проводяться двічі на рік. Навесні ми не все мали змогу зробити. Однак, наприклад, молоко великі господарства в цей час не здавали на переробку. Тож це критично не позначилося на ветеринарно-санітарному та епізоотичному благополуччі території. Завдяки нашим захисникам тепер ми можемо провести всі необхідні дослідження та щеплення. А господарства, якщо результати дозволять, здаватимуть молоко на переробку», - розповідає начальник Шевченківської районної державної лікарні ветеринарної медицини В’ячеслав Хаустов.
За його словами, одне з трьох великих господарств громади знищене. Після влучання ворожого снаряда частина тварин загинуло одразу, інші розбрелися. Когось прихистили місцеві мешканці і так врятували ВРХ. Інші, на жаль, загинули, бо територія довкола господарства й поля навкруги заміновані. У двох інших господарств нині нараховується 350 і 560 корів.
Попри обстріли й складні умови роботи, фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області продовжують роботу щодо профілактики інфекційних хвороб, а саме проводять алергічні дослідження ВРХ на туберкульоз, щеплення проти класичної чуми свиней, відбирають змиви та проби кормів для лабораторних досліджень у Шевченківській громаді.
Наразі епізоотична ситуація в Харківській області є контрольованою та під наглядом фахівців. Держпродспоживслужба стоїть на сторожі епізоотичного благополуччя та безпечності харчових продуктів.