Кіровоградщина: експорт продукції та епізоотичне благополуччя на контролі Держпродспоживслужби області
опубліковано 27 червня 2024 року о 11:22

Під головуванням першого заступника начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Андрія Багрія відбулась нарада з питань посилення системи контролю за експортною продукцією та забезпечення епізоотичного благополуччя Кіровоградщини.

Участь у заході взяли начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Руслан Крайносвіт, заступник начальника управління – начальник відділу державного контролю управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Світлана Яніцька, спеціалісти відділів безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини районних управлінь та керівники районних державних лікарень ветеринарної медицини.

Здійснення експорту української продукції – важливий елемент в забезпеченні економічного росту нашої держави, до якого активно долучаються аграрії та виробники Кіровоградської області. Розширення ринку збуту за межі України вимагає від суб’єктів господарювання дотримання міжнародних стандартів із якості та безпечності харчових продуктів. Із свого боку, спеціалістам Держпродспоживслужби області необхідно підтримувати та посилювати систему контролю в частині експорту продукції (проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з місцевими виробниками, інспектування експортної потужності за заявою суб’єкта господарювання тощо).

Окремою темою для обговорення стало епізоотичне благополуччя області. Андрій Багрій зазначив, що це одне з першочергових завдань фахівців ветеринарної сфери, яке включає ведення Єдиного державного реєстру тварин та виконання Плану протиепізоотичних заходів із профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин в Кіровоградській області, зокрема в частині недопущення захворювання тварин на сказ. Тому, зважаючи на вищевказане, необхідно:

- забезпечити проведення вакцинації домашніх тварин (собак, котів) проти сказу,

- посилити контроль та нагляд за дотриманням власниками тварин законодавства з ідентифікації та реєстрації тварин,

- забезпечити відповідність даних про ВРХ, ДРХ та свиней в Єдиному державному реєстрі тварин до наявного поголів’я у приватному секторі та господарствах,

- уточнити інформацію щодо тварин-«довгожителів», непідтвердженого прибуття тварин, наявності господарств, що зареєстровані за видами діяльності утримання та розведення сільськогосподарських тварин,

- внести зміни до Реєстру на підставі заяви від власника господарства, у разі припинення роботи господарства або фактичної відсутності виду діяльності,

- здійснити контроль за поданням юридичними особами, що утримують та розводять сільськогосподарських тварин, звітності про наявність і рух поголів’я.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux