Фахівці відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Богодухівського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області з представниками органів місцевого самоврядування провели комісійні перевірки з питань утримання територій населених пунктів п’яти громад Богодухівського району.
Під час перевірок на території населених пунктів:
Посадовим особам органів місцевого самоврядування направлені листи щодо виявлених порушень та надані приписи про усунення порушень санітарного законодавства з граничними термінами виконання (на підставі ст. 22 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» від 24.02.1994 № 4004-ХІІ, ст. 21 Закону України «Про відходи» від 05.03.1998 №187/98-ВР, Державних санітарних норм та правил утримання території населених місць, затверджених наказом МОЗ України від 17.03.2011 №145).
Богодухівське районне управління ще раз наголошує, що викидання сміття в місцях, спеціально не пристосованих для цієї мети, тягне за собою відповідальність, встановлену законом. Так, у ст. 42 ЗУ «Про відходи» зазначено, що особи, винні в порушенні законодавства про відходи, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільну чи кримінальну відповідальність за порушення встановленого порядку поводження з відходами, що призвело або може призвести до забруднення навколишнього природного середовища, прямого чи опосередкованого шкідливого впливу на здоров’я людини та економічних збитків.
Заходи здійснювалися на виконання п. 8 розпорядження Харківської обласної державної адміністрації від 13.05.2020 №222 «Про проведення в Харківській області щорічної акції «За чисте довкілля» та дня благоустрою території населених пунктів», дотримання вимог ст. 22 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» від 24.02.1994 №4004-ХІІ, Державних санітарних норм та правил утримання території населених місць, затверджених наказом МОЗ України від 17.03.2011 №145.
Стихійні сміттєзвалища, на відміну від полігонів, не є спеціально обладнаними, відтак можуть містити різні відходи надвисокого рівня небезпеки, а продукти гниття й розпаду сміття потрапляють у ґрунт та воду. Температура гниття подекуди настільки висока, що часто легко призводить до займання сміття та викидів у повітря шкідливих речовин. Крім того, несанкціоновані звалища сміття є середовищем для розмноження комах та гризунів, які є збудниками та переносниками різних інфекційних захворювань.