Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області проведено нараду-конференцію щодо проведення фітосанітарних процедур у період вегетації кукурудзи, сої та ячменю, зерно яких призначене для експорту до КНР
опубліковано 17 травня 2024 року о 10:55

16 травня у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Чернігівській області спеціалістами Управління фітосанітарної безпеки під головуванням першого заступника начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Ігоря Пирога проведено нараду-конференцію за участю Державної установи «Чернігівська обласна фітосанітарна лабораторія», суб’єктів господарювання та зацікавлених осіб.

Мета цієї наради – поширення знань серед суб’єктів господарювання та органів місцевого самоврядування щодо порядку проведення обстежень державними фітосанітарними інспекторами посівів кукурудзи, сої та ячменю для встановлення їх відповідності фітосанітарним вимогам Китаю, ознайомлення з дорожньою картою здійснення експорту зерна ячменю, кукурудзи та сої до Китайської Народної Республіки, а також Переліком карантинних організмів, що знаходяться під контролем Китаю.

«Сьогодні, в умовах воєнного стану, Україні дуже важливо зберігати конкурентноспроможність на світовому ринку. Це залежить від низки факторів: це і використання інноваційних, інформаційних та цифрових технологій, і наявність інвестування, і ефективне використання національного капіталу та природних ресурсів. Необхідно удосконалювати культуру землеробства, застосовуючи новітні технології та інтегровану систему захисту рослин від шкідників, хвороб та бур’янів, а також використовуючи високоякісний насіннєвий та посадковий матеріали. Належний фітосанітарний контроль за продукцією рослинного походження повинен бути як при вирощуванні, так і при зберіганні, а також при здійсненні експортно-імпортних операцій, що унеможливить розповсюдження карантинних організмів, забезпечить належну якість продукції та позбавить Україну від надходження від міжнародних партнерів України нотифікаційних повідомлень про невідповідність фітосанітарного стану вантажів. Україна займає значне місце на світовому ринку, як експортер зерна, зокрема зерна кукурудзи, сої та ячменю до Китайської Народної Республіки. Значна частка зернових культур, які експортуються з України до Китаю походить із території Чернігівської області», – сказав перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Ігор Пирог, відкриваючи нараду.

Начальник Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Тетяна Олещенко розповіла про особливості проведення фітосанітарних процедур у період вегетації кукурудзи та сої, зерно яких призначене для експорту до Китаю, а також ознайомила присутніх з порядком включення до Переліку експортерів, які планують експорт ячменю, сої або кукурудзи та розмірами плати за проведення фітосанітарних процедур.

Про особливості фітосанітарних процедур, що проводяться в період вегетації ячменю, зерно якого призначене для експорту до Китаю, а також встановлення вільної зони від карликової сажки посівів ячменю відповідно до Протоколу фітосанітарних та інспекційних вимог ячменю з України до Китаю між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Генеральною адміністрацією нагляду за якістю, інспекції та карантину Китайської Народної Республіки проінформувала заступник начальника управління - начальник відділу карантину рослин Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Людмила Фокіна.

Щодо особливостей проведення обстежень в умовах воєнного стану доповіла заступник начальника управління - начальник відділу фітосанітарних заходів на кордоні Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Марина Моцар.

Директором Державної установи «Чернігівська обласна фітосанітарна лабораторія» Миколою Крупеником було детально ознайомлено присутніх з Переліком карантинних організмів, що знаходяться під контролем у Китайської Народної Республіки та мають значення при експорті зерна кукурудзи, сої та ячменю.

Доповідачі дали змістовні відповіді на численні запитання учасників наради.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux