Хімічні іграшки та їх безпечність
опубліковано 15 грудня 2020 року о 09:31

Уже невдовзі у святого Миколая буде багато роботи. Батьки, аби порадувати дитину, шукають серед розмаїття іграшок щось незвичне. Нерідко свій вибір вони зупиняють на іграшках хімічних, які задовольняють інтерес допитливих дітлахів, що люблять експериментувати, спостерігати, створювати дива власними руками.

Хімічна іграшка - це іграшка, яка призначена для безпосереднього поводження з хімічними речовинами та сумішами, призначена для певної вікової категорії і використовується під наглядом дорослих.

Прикладами таких іграшок є:

- хімічні комплекти,

- набори для вирощування кристалів,

- мініатюрні майстерні для кераміки, емалювання або фотографії,

- подібні іграшки, під час використання яких відбувається хімічна реакція або аналогічна зміна речовини,

- пластилінові набори,

- набори для виготовлення лизунів (слаймів),

- сквішів.

Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області наголошують: хімічні іграшки можуть завдати серйозної шкоди здоров’ю дитини. І радять перш, ніж придбати таку забавку, звернути увагу на маркери, що свідчать про її якість і безпеку. 

Застереження в інструкції

Інструкції щодо користування іграшками, які містять небезпечні речовини або суміші, повинні мати попередження про небезпечний характер таких речовин або сумішей та попередження про вжиття запобіжних заходів користувачем для уникнення пов’язаних з ними небезпек, які повинні встановлюватися для кожного типу іграшки, а також містити інформацію про надання першої допомоги у разі настання нещасного випадку в результаті використання такої іграшки та про зберігання іграшки в місці, недоступному для дітей певного віку, який визначається виробником.

Вікові обмеження

Хімічні іграшки повинні містити на своєму пакуванні попередження “Не призначено для дітей віком до ___ років. Використовувати під наглядом дорослої особи”.

Інформація про виробника

Виробники вказують на іграшці своє найменування, зареєстроване комерційне найменування чи зареєстровану торговельну марку (знак для товарів і послуг) та контактну поштову адресу, а у разі, коли це не є можливим, - на її пакуванні або в документі, що супроводжує іграшку.

В адресі повинне зазначатися одне місце, за яким можна зв’язатися з виробником.

Виробник шляхом складення декларації про відповідність бере на себе відповідальність за відповідність іграшки.

Технічний регламент безпечності іграшок

Імпортери вводять в обіг лише ті іграшки, які відповідають вимогам Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 28.02.2018 № 151. Перед введенням іграшки в обіг імпортери пересвідчуються у тому, що виробником застосовано відповідну процедуру оцінки відповідності, складено технічну документацію, на іграшку нанесено знак відповідності технічним регламентам, іграшка  супроводжується необхідними документами.

Умови зберігання

Розповсюджувачі повинні створити належні умови для зберігання і транспортування іграшки відповідно до вимог щодо безпечності, установлених у Технічному регламенті.

Національний знак відповідності

Іграшки повинні розповсюджуватися на ринку з нанесеним в установленому порядку національним знаком відповідності.

Не легковажте, обираючи іграшки для своїх дітлахів, аби потім ця ваша покупка не стала причиною візиту до лікаря. Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux