Головне управління Держпродспоживслужби в Луганській області повідомляє про початок пероральної кампанії проти сказу
опубліковано 12 жовтня 2021 року о 15:07

В останню декаду жовтня поточного року в Луганській області, на територіях користувачів лісомисливських угідь планується проведення пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

Заходи будуть здійснюватись на виконання Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин в Україні на 2021 рік, погодженого рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України від 29.01.2021 № 1.

Епізоотична ситуація в Україні та Луганській області щодо сказу тварин залишається не стабільною та потребує дієвих заходів профілактики з недопущення виникнення інфекції. Постійно проводиться вакцинація сприятливих свійських тварин, але небезпека приходить з дикої фауни, від тварин, яких ми не можемо ізолювати та піддати класичним щепленням. Поширюють сказ у природі лисиці, вовки, єнотовидні собаки та бродячі тварини. Однак, основним джерелом вірусу сказу є червона лисиця. У зв’язку із стійкою циркуляцією вірусу серед диких тварин, особливе місце в системі заходів боротьби зі сказом природного типу займає пероральна імунізація диких тварин, ефективність якої доведена світовим та європейським досвідом, а також результатами, отриманими після проведення цих заходів в Україні. Вакцина створює специфічний імунітет при пероральному застосуванні; не викликає захворювання у молодих тварин; не виділяє вакцинний вірус зі слиною; безпечна для інших тварин; безпечна для людини і природного середовища; стабільна в польових умовах.

Вакцина має вигляд невеликих брикетів принад розміром 3 см на 5 см, із різким запахом м’ясо-кісткового борошна. Усередині – желеподібна капсула з вакциною проти сказу. Для імунізації використовується високоімунна антирабічна вакцина Орісвак, виробник ТОВ «Укрветпромпостач» (м. Бровари).

УВАГА! Поширення вакцини у принадах буде здійснюватись наземним розподілом шляхом розкладання принад з вакцини, рівномірно на всіх територіях у визначених зонах із розрахунку 25-30 доз на один квадратний кілометр. Обробляється дика фауна, за винятком населених пунктів і великих водних просторів із врахуванням ареалу проживання лисиць.

Головне управління Держпродспоживслужби в Луганській області звертає увагу населення та просить з порозумінням віднестись до заходів щодо вакцинації диких м’ясоїдних тварин:

 • при виявленні принад не руйнувати їх, не брати в руки та не штовхати з місця.

Заздалегідь дякуємо за порозуміння!

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux