Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області провело нараду з суб’єктами господарювання, які здійснюють зберігання та експорт ячменю, кукурудзи та сої до КНР. Захід пройшов у форматі відеоконференції.
Начальник управління фітосанітарної безпеки Тетяна Лапицька звернула увагу на зміни в законодавстві щодо встановлення офіційного статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів. Також учасники обговорили умови та особливості виконання протоколів фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту ячменю, кукурудзи та сої з України до Китаю в частині проведення нагляду й контролю в період вегетації рослин.
До обговорення долучилась директор ДУ «Кіровоградська обласна фітосанітарна лабораторія» Світлана Клєщова, яка розповіла про порядок прийому зразків на фітосанітарну експертизу та здійснення лабораторних аналізів на присутність шкідливих організмів, які знаходяться під контролем КНР.
Присутні мали можливість отримати відповіді на свої запитання.
Довідково: Китай сьогодні є лідером з імпорту українського зерна, тому українським виробникам та експортерам важливо координувати свої дії з державними органами влади щодо якості та безпечності продукції для збереження позицій українського зерна на перспективному китайському ринку. В поточному сезоні Китай вже імпортував 11,9 млн т або 29% із загального обсягу українського експорту (41 млн т зернових). З цього обсягу близько 9 млн тон припадає на кукурудзу, 2,86 млн тон – на ячмінь.
Держпродспоживслужба відіграє важливу роль у ефективності українського експорту. Її завданням є подолання технічних перешкод в торгівлі та забезпечення державних гарантій щодо дотримання вимог країн-партнерів.