Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області на виконання доручення Прем’єр-міністра України продовжують здійснювати заходи державного контролю постачальників харчових продуктів та організаторів харчування дітей у закладах середньої освіти.
Так, у грудні поточного року фахівці Якимівського управління Головного управління Держпродспоживслужби області провели 3 позапланові заходи державного нагляду операторів ринку – постачальників харчових продуктів та організаторів харчування у закладах середньої освіти Якимівської ОТГ.
При здійснені заходів контролю перевірено: забезпечення системи простежуваності, умови постачання, зберігання та транспортування продукції, дотримання вимог до обігу об’єктів санітарних заходів (наявність супровідних документів, ведення відповідних журналів) тощо.
В ході проведення перевірки на одному із харчоблоків загальноосвітньої школи встановлено ряд порушень вимог законодавства у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів.
Зокрема, масло солодковершкове зберігалося з порушенням температурного режиму. На такі продукти, як риба хек морожений, спинки курячі, сир твердий було відсутнє маркування та супровідні документи. Окрім того, на харчоблоці знаходилися молоко та огірки взагалі з вичерпним терміном придатності.
За порушення законодавства про харчові продукти, розпорядженням Головного державного інспектора припинено обіг виявлених харчових продуктів. На відповідальних осіб складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.3 ст. 166-22 КУпАП (матеріали передані на розгляд до Якимівського районного суду) та винесено припис щодо усунення порушень вимог законодавства про харчові продукти.
Порушення вимог законодавства про харчові продукти встановили також фахівці Веселівського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області в загальноосвітніх закладах Чкаловської ОТГ. Під час проведення перевірок виявлені наступні порушення: в складському приміщенні для зберігання овочів та фруктів відсутні засоби для вимірювання температури та вологості, виявлені сліди життєдіяльності гризунів; харчові відходи з харчоблоку знищуються з порушенням вимог законодавства; постійно діючі процедури, засновані на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках, не розроблено. На підставі виявлених порушень складено два протоколи про адміністративне правопорушення на керівників закладів. Справи передані до суду.
Під час здійснення заходів контролю також було відібрано зразки харчових продуктів та продовольчої сировини для дослідження в акредитованих лабораторіях щодо відповідності харчового продукту показникам безпечності та якості.
Робота в цьому напрямку триває.