Фахівці Держпродспоживслужби Чернігівщини нагадують, що не варто забувати про безпеку і пам’ятати про свої права, готуючись до Нового року і Різдва
опубліковано 10 грудня 2020 року о 10:51

У переддень новорічно-різдвяних свят фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області проводять активну роз’яснювальну роботу із суб’єктами господарювання, поширюють інформаційні матеріали серед населення. У такий спосіб вони закликають громадян не ризикувати своїм здоров’ям і під час відвідування закладів торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами дотримуватися протиепідемічних заходів. Для цього варто дотримуватися рекомендацій, які допоможуть попередити зараження коронавірусною інфекцією.

- Користуйтеся антисептиками. На вході до закладу торгівлі, а також на кожному вході до торговельно-розважального центру мають бути організовані місця для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілових спиртів та понад 70% - для етилових спиртів.

- Не створюйте скупчень. Дозволяється одночасне перебування відвідувачів у закладі з розрахунку не більше однієї особи на 10 квадратних метрів площі зали обслуговування.

- Дотримуйтеся принципу соціального дистанціювання. Обмежте контакти між працівниками та іншими відвідувачами шляхом дотримання дистанції (1,5 метра).

- Перебувайте в приміщенні у вдягнутих засобах індивідуального захисту, зокрема респіраторах або захисних масках, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.

Разом з тим слід також потурбуватись про вибір безпечних новорічних атрибутів, як-то штучні ялинки та ялинкові прикраси.

Варто знати, що штучні ялинки не підлягають обов’язковій сертифікації, але вони повинні мати санітарно-епідеміологічний висновок Міністерства охорони здоров’я, який обов’язково вимагайте у продавця, обираючи штучну зелену красуню. Зверніть увагу, з якого матеріалу вона виготовлена. Якщо ялинка має неприємний запах - це свідчить про наявність токсичних речовин у матеріалі, з якого її виготовлено. Пам’ятайте, що безпечні штучні ялинки обробляють спеціальною речовиною, яка попереджає її загорання. Також слід перевірити міцність гілок та голочок.

Деякі батьки, аби вберегти дітей від травмування скляними ялинковими прикрасами, надають перевагу пластиковим або пінопластовим. Проте більшість ялинкових прикрас, виготовлених із пластику, мають низьку якість: зазвичай у них значно перевищена припустима норма вмісту шкідливих речовин, зокрема фенолу, свинцю, формальдегіду.

Хімічний склад ялинкової прикраси неможливо визначити візуально, проте є кілька ознак, які свідчать про вміст шкідливих речовин, зокрема неприємний запах та неякісне покриття фарбою або лаком, які можуть контактувати зі шкірою. Обираючи ялинкову прикрасу, проведіть по ній рукою та понюхайте. Блискітки і фарба не мають осипатися та залишатися на долонях.

Перше, що слід пам’ятати при купівлі товару – це розрахунковий документ, що підтверджує факт купівлі (потрібно взяти у продавця). Адже його наявність збільшує шанси захистити ваші права, як споживача. У документі має бути вказана дата продажу, назва суб’єкта господарювання, обсяг господарської операції із зазначеними маркою, моделлю та артикулом товару, що проданий, ціна товару.

Дотримуючись досить простих рекомендацій, можна бути впевненим, що Новорічні та Різдвяні свята не створять вам та вашим близьким жодних незручностей.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux