За попередній місяць на території Кіровоградської області зареєстровано 10 випадків захворювання тварин на сказ. Вірус сказу, зокрема, був виявлений у 5 собак, 4 котів та 1 лисиці.
Загалом з початку року зафіксовано 67 випадків смертельної хвороби як серед диких, так і серед домашніх тварин, що на 33 більше від аналогічного періоду 2024 року.
За рішенням місцевих державних надзвичайних протиепізоотичних комісій визначалися неблагополучні пункти по сказу, запроваджувалися карантинні обмеження та вживалися заходи для ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання. Так у квітні оздоровлено 5 неблагополучних пунктів, в 21 пункті заходи з ліквідації вогнища захворювання тварин на сказ тривають.
Згідно з квітневою статистикою коти та собаки нанесли 119 покусів людям, із них 24 покуси нанесли безпритульні невакциновані тварини. Звісно, не всі випадки пов’язані з хворими на сказ тваринами. Однак ситуація залишається загрозливою, і лише вчасне звернення потерпілої людини за медичною допомогою та отримання в разі необхідності антирабічних щеплень допоможуть врятувати життя.
Сказ - спільна для людей та тварин невиліковна хвороба, вона вражає центральну нервову систему та спричинює летальні наслідки. Вакцинація домашніх тварин (котів, собак) та пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин - наразі єдині дієві методи боротьби зі сказом.
За квітень фахівці районних державних лікарень ветмедицини Кіровоградщини у неблагополучних пунктах по сказу та в рамках профілактичних щорічних щеплень вакцинували 6774 собак, 6326 котів, 13 голів великої рогатої худоби, 9 голів дрібної рогатої худоби та 37 коней.
Нагадуємо власникам котів та собак про необхідність вчасної імунізації домашніх улюбленців проти сказу. Розпочинати такі щеплення тваринам варто з 3-місячного віку. Для цього ви можете звернутися до державних лікарень ветеринарної медицини.
У разі відмови від вакцинації тварин їхні власники можуть заплатити штраф. Так за попередній місяць до адміністративної відповідальності притягнули 5 осіб на загальну суму 2720 гривень.