Завдяки роботі спеціалістів Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області, зокрема проведенню діагностично-профілактичних та лікувальних заходів, в області підтримується стабільна епізоотична ситуація.
Протягом року в господарствах усіх форм власності проведено 2,685 млн. запланованих щеплень і обробок та 865 тис. діагностичних досліджень сільськогосподарських тварин і птиці.
Проведено:
Особливу увагу фахівці приділяли здійсненню заходів з профілактики сказу: щеплено 214,226 тис. тварин, виявлено 52 неблагополучних пункти, після проведення усіх необхідних ветеринарно-санітарних заходів оздоровлено 25 пунктів.
З метою визначення статусу України, як країни з контрольованим ризиком щодо губчастоподібної енцефалопатії ВРХ, від усього забитого поголів’я старше 36 місячного віку, відібрано матеріал для досліджень в кількості 9124 зразків.
Також, значна увага приділялась ідентифікації тварин. Так, з початку року спеціалістами ветеринарної медицини було ідентифіковано 17 112 голів ВРХ в приватному секторі, 26 471 голів в юридичних господарствах, 53 789 голів товарних свиней.
Окрім того, спеціалісти здійснили 339 заходів державного контролю щодо дотримання вимог законодавства у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів і ветеринарної медицини. В результаті проведення заходів державного контролю було видано 86 приписів щодо усунення порушень вимог законодавства та притягнуто до адміністративної відповідальності 14 осіб, видано 26 експлуатаційних дозволів, зареєстровано 1502 оператора ринку, зареєстровано та видано 178 паспортів на пасіки, видано 1743 сертифікати здоров'я та 132 133 ветеринарних документів.
В ході проведення державного моніторингу було відібрано та доставлено для дослідження в державні лабораторії Держпродспоживслужби 150 зразків харчових продуктів рослинного походження, 1259 зразків на залишки ветеринарних препаратів та забруднювачів у живих тваринах і необроблених харчових продуктах тваринного походження, 15 зразків кормів.