Держпродспоживслужба здійснює заходи з удосконалення механізмів підвищення кваліфікації спеціалістів ветеринарної медицини
опубліковано 09 січня 2025 року о 14:55

Заступник Голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Сергій Захарін провів круглий стіл з проблематики удосконалення механізмів підвищення кваліфікації спеціалістів ветеринарної медицини. Захід проведено на майданчиках Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

Сергій Захарін зазначив, що за дорученням Голови Держпродспоживслужби Сергія Ткачука здійснюється робота, спрямована на активізацію взаємодії установ служби із науковими установами та закладами вищої освіти, у тому числі в частині підвищення кваліфікації спеціалістів (лікарів) ветеринарної медицини. Необхідно орієнтуватися на програми, в яких враховано сучасні актуальні проблеми розвитку сфери ветеринарної медицини, у тому числі щодо цифровізації відповідних управлінських процесів. Зокрема, слухачі курсів підвищення кваліфікації мають володіти навичками роботи із наявними інформаційно-комунікаційними системами, при цьому дотримуючись високих стандартів кібергігієни.

Сергій Захарін також розказав про вимоги законодавства України у сфері підвищення кваліфікації працівників, у тому числі державних службовців та лікарів ветеринарної медицини. Відповідну роботу можуть здійснювати також і науково-дослідні інститути Держпродспоживслужби. Зокрема, як вже повідомлялося, у 2024 році рішенням Міністерства освіти і науки України було видано ліцензію Державному науково-дослідному інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи на право здійснення освітньої діяльності у сфері підвищення кваліфікації працівників за спеціальністю «Ветеринарна медицина». До викладацької роботи залучаються найкращі фахівці у сфері лабораторної діагностики, ветеринарно-санітарного благополуччя, безпечності харчових продуктів: науковці (у тому числі 7 докторів наук), представники міжнародних та вітчизняних дослідницьких організацій, досвідчені експерти і практики, керівники підприємств та установ.

Начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Роман Гурський зазначив, що територіальні органи приділяють велику увагу питанням підвищення кваліфікації кадрів, у тому числі лікарів ветеринарної медицини. Сучасний фахівець має бути озброєний належним обсягом сучасних інструментів обробки інформації. Належним чином виконуються вимоги щодо використання інформаційно-комунікаційних технологій, які довели свою високу ефективність при організації дистанційної форми навчання. Також слід опрацювати додаткові можливості використання «гнучких» механізмів опанування теоретичного матеріалу, маючи на увазі можливість підвищення кваліфікації фахівців із застосуванням індивідуальних освітніх траєкторій.

 «Підвищення кваліфікації для фахівців ветеринарної безпеки та сфери безпечності харчових продуктів має здійснюватися із застосуванням сучасного освітнього обладнання та сучасних цифрових інструментів. Програми навчання повинні передбачати опанування слухачами актуальних компетентностей, у тому числі у сфері цифровізації. Також актуальним є питання щодо розробки необхідних змін до нормативно-правових актів, які визначають правила та процедури атестації та підвищення кваліфікації спеціалістів ветеринарної медицини. Слід також розуміти, що робота органів Держпродспоживслужби за багатьма напрямами вже зараз відповідає вимогам директивних документів Євросоюзу, але ми маємо забезпечити вивчення та сумлінне застосування цих та інших документів українськими фахівцями, у тому числі і тими, хто вступає на роботу», – зазначив Сергій Захарін.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux