Заступник Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Захарін та начальник Управління цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Борис Перейма відвідали Державне підприємство «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин», де ознайомилися зі станом цифровізації управлінських процесів, а також поспілкувалися з командою розробників програмних продуктів.
Представникам Держпродспоживслужби було презентовані ключові результати роботи Державного підприємства «Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин».
В ході робочого візиту основну увагу приділено подальшій цифровізації процесів ідентифікації та реєстрації великої рогатої худоби, овець, кіз, свиней та коней, реєстрації господарств, переміщень, забою та утилізації тварин, а також розвитку інструментів електронної бази даних Єдиного державного реєстру тварин.
Директор державного підприємства Юрій Зоц зазначив, що під час розробки й налагодження цифрових процесів, які регулюють проведення ідентифікації та реєстрації тих чи інших видів тварин, було враховано основні положення законодавства Європейського Співтовариства та досвід європейських країн. Використання цифрових технологій дозволяє підприємству у повному обсязі забезпечити потребу у маркуванні вушних ідентифікаційних бирок, а також розширити перелік послуг, що надаються. Таким чином забезпечуються комфортні умови для бізнесу, що працює у сфері тваринництва, у тому числі скорочується час на отримання необхідних дозвільних документів на перевезення тварин.
«Наше завдання – забезпечення відстеження обігу сільськогосподарських тварин, спрощення і пришвидшення процедур їхньої реєстрації. Нині реалізується технологія «Персональний кабінет Єдиного державного реєстру тварин», яка дає можливість перевести в цифровий формат подачу трьох видів реєстраційних документів. Крім того, власники тварин зможуть зробити замовлення засобів ідентифікації в електронному вигляді. Ідентифікація тварин, що впроваджується на державному рівні, є одним із ключових інструментів, що застосовуються у світі задля відстеження походження тваринницької продукції на всіх етапах. Приємно відзначити, що над процесами цифрової трансформації працює професійна команда професіоналів, яка володіє сучасними методиками розробки програмних продуктів», – зазначив Сергій Захарін.
Продовжуємо будувати цифрову державу: без бюрократії, черг та корупції.