Проведення вакцинації домашніх тварин та диких м’ясоїдних тварин у кожному регіоні України, впровадження діагностування в лабораторіях Держпродспоживслужби захворювання на сказ методом ПЛР, що дозволить пришвидшити виявлення збудника сказу у тварини, оновлення законодавчої бази з урахуванням сучасних викликів та загроз - основні напрямки роботи Держпродспоживслужби щодо запобігання поширення сказу. Про це зазначив перший заступник Голови Держпродспоживслужби Олег Осіян під час засідання постійної групи експертів зі сказу у Європі (GF TADs SGE RAB6).
«Незважаючи на усі страшні виклики війни на території України, щоденні ракетні обстріли, поранення та смерті людей, руйнування наших міст та критичної інфраструктури, без світла та електроенергії Держпродспоживслужба забезпечує функціонування усіх напрямків своєї діяльності, і саме подоланню сказу є одним із пріоритетів. Ми щиро віримо в результат нашої роботи та дякуємо усім країнам, які висловлюють підтримку та допомагають нам», - запевнив Олег Осіян.
Під час міжнародного заходу Ігор Лоцкін, директор Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, розповів про основні результати заходів боротьби та профілактики поширення сказу в Україні та плани Держпродспоживслужби щодо ліквідації цього захворювання.
Олег Осіян розповів, що не зважаючи на складну військову ситуацію, пероральна вакцинація проти сказу диких м’ясоїдних тварин щорічно проводиться на території України, зокрема і в буферній зоні до країн ЄС для недопущення поширення сказу. Наразі в кожному регіоні посилено проведення парентеральної вакцинації домашніх тварин та заплановано проведення осінньої пероральної кампанії на території всієї країни, окрім тимчасового окупованих територій.
Довідково. GF-TADs — це спільна ініціатива ФАО та ВООЗТ за участі ВООЗ, з метою досягнення профілактики, виявлення та контролю транскордонних хвороб тварин (TADs) і, зокрема, вирішення проблеми їх поширення на початковому та глобальному масштабів.