За даними Держпродспоживслужби порушення вимог законодавства про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення встановлено у 72,0 % позапланових перевірок – зазначила Ольга Шевченко, заступник Голови Держпродспоживслужби під час спільного брифінгу з Міністерством охорони здоров’я, Бюро ВООЗ в Україні, Центром громадського здоров’я та ГО “Життя”.
Даний захід був приурочений щодо запровадження нових норм у сфері боротьби з тютюнокурінням, а саме встановлення нових вимог до медичних попереджень споживачів тютюнових виробів для куріння та вимог до упакування таких виробів.
«Нові вимоги до медичних попереджень на упакуванні тютюнових виробів для куріння - це важливий етап імплементації директиви Єврокомісії 40/2014, яка передбачає комплекс заходів для захисту населення від шкоди тютюнових виробів», - відмітила Ольга Шевченко, - «Це ще один крок на шляху євроінтеграції та приведення українського законодавства у відповідність до вимог Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну».
Міністерство юстиції України затвердило 14 наборів медичних попереджень (варіантів тексту та ілюстрацій), розроблених Міністерством охорони здоров’я, технічні вимоги до дизайну та форми маркування, а також порядок нанесення попереджень виробниками тютюнових виробів.
Медичні попередження відповідають вимогам Рамкової конвенції Всесвітньої організації охорони здоров’я з боротьби проти тютюну (РКБТ ВООЗ) та базуються на висновках і рекомендаціях незалежних досліджень в країнах, де медичні попередження довели свою ефективність, і дослідженнях в Україні.
Нагадуємо, що в Києві в інтерактивному Музеї науки МАН на ВДНГ до 14 січня проходить тематична виставка “Тютюн — зло. Доведено наукою!“.