Держпродспоживслужба та Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка поглиблюють співпрацю щодо популяризації реформи шкільного харчування
опубліковано 03 квітня 2025 року о 14:44

Заступник Голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Сергій Захарін відвідав Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка, де поспілкувався з науково-педагогічними працівниками, а також ознайомився із роботою науково-навчальної лабораторії харчових технологій.

Ключова тема візиту: моніторинг ключових результатів реалізації спільних наукових та освітніх ініціатив, а також обговорення стану популяризації реформи шкільного харчування серед здобувачів вищої освіти - майбутніх педагогів.

Університет здійснює підготовку фахівців за спеціальністю «Професійна освіта (Сфера обслуговування. Готельно-ресторанна справа)».

Сергій Захарін повідомив, що за дорученням Голови Держпродспоживслужби Сергія Ткачука протягом останнього року значно активізовано співпрацю із провідними закладами вищої освіти. Фахівці територіальних органів служби регулярно проводять семінари з питань реформи шкільного харчування. Кращі випускники запрошуються на роботу до підприємств, установ і організацій системи Держпродспоживслужби. Функціонує Науково-методична рада, на засіданнях якої розглядаються різні питання, у тому числі щодо реалізації державної політики у сфері безпечності харчових продуктів.

Ректорка університету Марина Гриньова зазначила, що в навчальному процесі приділяється велика увага до організації співпраці із провідними стейхолдерами та роботодавцями, у тому числі із Держпродспоживслужбою. Розробляються нові та модернізуються наявні освітні програми, у тому числі щодо підготовки майбутніх майстрів виробничого навчання з питань харчових технологій. Науковці університету виконують низку наукових та інноваційних проектів, які охоплюють широке коло практичних проблем викладання спеціальних технологічних дисциплін. Окрім того, здобувачі освіти (у тому числі майбутні педагоги) глибоко опановують основи організації шкільного харчування.

Під час робочих зустрічей з працівниками профільних кафедр йшлося про необхідність поглибленого вивчення реформи шкільного харчування студентами педагогічних спеціальностей, які в майбутньому будуть працювати в системі середньої освіти. Нині в Україні реалізується проєкт із створення кулінарних хабів, на базі яких здійснюватиметься підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації кухарів. Такі структури функціонуватимуть на базі спеціалізованих закладів освіти, але підготовку майстрів виробничого навчання забезпечують університети. Кулінарні хаби вже працюють у кількох регіонах України.

Сергій Захарін також уважно ознайомився із організацією роботи науково-навчальної лабораторії харчових технологій, а також взяв участь у майстер-класі з приготування полтавських галушок.

«Супроводження реформи шкільного харчування – один із пріоритетів роботи Держпродспоживслужби та її територіальних органів. Постійно проводяться робочі зустрічі і навчальні семінари, на яких керівники закладів освіти та працівники харчоблоків можуть отримати актуальну інформацію та відповіді на практичні запитання. На наше переконання, дуже важливо розказати про реформу студентам педагогічних університетів, адже саме випускники педагогічних університетів працюватимуть у закладах освіти, у органах управління освітою, будуть ухвалювати управлінські рішення у сфері організації шкільного харчування, тобто – будуть виконувати орієнтири реформи. Держпродспоживслужба та Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка домовилися поглиблювати співпрацю щодо популяризації реформи шкільного харчування», - зазначив Сергій Захарін.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux