Заступник Голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Сергій Захарін відвідав Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова (м. Миколаїв), де поспілкувався з науково-педагогічними працівниками, а також оглянув наявне наукове і лабораторне обладнання.
Ключова тема візиту: обговорення перспектив започаткування співробітництва з питань підготовки фахівців у сфері цифровізації, а також здійснення заходів з професійної орієнтації здобувачів освіти до роботи в системі Держпродспоживслужби.
Університет здійснює підготовку фахівців за спеціальностями «Інженерія програмного забезпечення», «Комп’ютерні науки», «Кібербезпека та захист інформації», «Інформаційні системи та технології», «Інформаційно-вимірювальні технології», «Екологія», «Технології захисту навколишнього середовища» та ін.
Сергій Захарін повідомив, що за дорученням Голови Держпродспоживслужби Сергія Ткачука протягом останнього року значно активізовано співпрацю із закладами вищої освіти та науковими установами. Зокрема, кращі студенти мають змогу проходити практику на підвідомчих підприємствах Держпродспоживслужби, а після завершення навчання отримати цікаву роботу за фахом. Окрім того, фахівці служби охоче діляться досвідом інформатизації відповідних управлінських процесів, а також беруть участь у різноманітних просвітницьких заходах.
Також йшлося про перспективи подальшого цифрового розвитку Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Велика увага приділяється адмініструванню електронних реєстрів, які використовуються Держпродспоживслужбою та її територіальними органами. Постійно удосконалюються наявні сервіси електронної демократії, що є запорукою широкого доступу громадян та сумлінного бізнесу до якісних адміністративних послуг.
Ректор університету Євген Трушляков розповів про наукові розробки, які можуть бути використані в управлінській практиці (у тому числі у сферах цифровізації сфери безпечності харчових продуктів, ветеринарної медицини, захисту та карантину рослин). Наразі в університеті розпочато низку цікавих експериментів у сфері метрології, екології, захисту навколишнього середовища, моніторингу якості нехарчової продукції.
Будівлі університету значно постраждали внаслідок ракетних атак. Частина головного корпусу повністю зруйнована. Нині значна частина ресурсів закладу освіти спрямовується на відновлення будівель та лабораторій, які постраждали під час ворожих обстрілів.
«Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова має неабияку поважну історію. Нині тут здійснюється підготовка фахівців, які є дуже затребуваними серед сумлінних роботодавців, у тому числі в системі Держпродспоживслужби. Ми готові брати участь у спільних заходах з підготовки висококваліфікованих фахівців та обміну досвідом. Нині Держпродспоживслужба здійснює модернізацію деяких управлінських процесів, у тому числі в частині удосконалення відповідних інформаційно-комунікаційних інструментів – це має призвести до підвищення якості державних та адміністративних послуг, які надаються громадянам та сумлінному бізнесу. В цій роботі ми спираємося на передові досягнення науковців. А також запрошуємо доєднатися до виконання цих завдань молодих фахівців, які озброєні сучасними знаннями і навичками. Переконаний, що наше освітнє співробітництво є перспективним», – зазначив Сергій Захарін.