Заступник Голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Сергій Захарін провів нараду-семінар з питань підвищення якості інформаційної взаємодії з іншими державними органами, зокрема під час обміну актуальною інформацією, що міститься в державних реєстрах.
Сергій Захарін зазначив, що за дорученням Голови Держпродспоживслужби Сергія Ткачука протягом останнього року значно активізовано розробку системних рішень, спрямованих на оптимізацію інформаційної інфраструктури служби. Продовжується робота з розробки нормативно-правових актів для запуску Єдиного порталу Держпродспоживслужби та платформи eFood, які об’єднають функціонал різних інформаційно-комунікаційних систем (у тому числі публічних реєстрів). Окрім того, проводиться серйозна робота для модернізації наявних інформаційно-комунікаційних ресурсів. Один із напрямків роботи - підвищення якості інформаційної взаємодії з іншими державними органами, зокрема під час обміну актуальною інформацією, що міститься в державних реєстрах.
Під час наради було ретельно проаналізовано стан та проблеми розвитку інформаційної інфраструктури служби. Не дивлячись на наявні виклики, у тому числі кібервійну, вдалося виконати ключові завдання та доручення з підтримки належної роботи інформаційно-комунікаційних ресурсів (у тому числі реєстрів). Водночас залишається актуальним питання організації належної взаємодії на основі сучасних протоколів та стандартів.
ІТ-фахівці служби також грунтовно вивчали матеріали Міністерства цифрової трансформації України, Держспецзв’язку та інших державних органів. Рекомендовано вжити додаткових заходів для підвищення цифрової грамотності користувачів, оскільки інформаційно-комунікаційні технології та електронні сервіси постійно розвиваються і оновлюються.
Перед учасниками семінару також виступили начальник Управління цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Василь Остапчук та начальник відділу адміністрування інформаційних ресурсів Богдан Пустовіт, які розказали про окремі аспекти організації роботи та підтримки функціонування інформаційно-комунікаційних ресурсів в умовах наявних викликів.
«Цифровізація дозволяє значно спростити адміністративний процес, усунути бюрократичні перепони, значно скоротити час обробки запитів і ухвалювати виважені державні рішення на основі об’єктивної інформації. Ця робота є складовою виконання великого завдання щодо розбудови системи електронної демократії в нашій країні. Україна займає одне з провідних місць в світі за темпами розвитку сервісів електронної демократії, роботи зроблено багато, але попереду – новітні виклики та завдання. Держпродспоживслужба, її територіальні органи та підвідомчі організації регулярно впроваджують новітні інформаційні рішення, що є запорукою надання громадянам та сумлінному бізнесу державних послуг високої якості в режимі онлайн. Наразі ми супроводжуємо процедури погодження проєкту нормативно-правових актів, в яких пропонується унормувати низку питань розвитку інформаційних систем. Окрім того, має вжити результативних заходів з підвищення якості інформаційної взаємодії з іншими державними органами, зокрема під час обміну актуальною інформацією, що міститься в державних реєстрах», – наголосив Сергій Захарін.