Результати діяльності Держпродспоживслужби в Кіровоградській області підсумували під час колегії
опубліковано 22 квітня 2025 року о 16:02

В Головному управлінні Держпродспоживслужби в Кіровоградській області відбулося засідання колегії під головуванням в. о. начальника Головного управління Ігоря П’яничука та за участі керівників структурних підрозділів, районних державних лікарень ветмедицини, в. о. директора Кіровоградської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби Віталія Вовка, в. о. директора ДУ «Кіровоградська обласна фітосанітарна лабораторія» Тетяни Стельмах.

Повний аналіз діяльності управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини представив його начальник Руслан Крайносвіт. Він зауважив, що попри воєнний стан одним із першочергових завдань залишається безпечне та якісне харчування дітей у закладах освіти. Тому в сфері безпечності харчової продукції у минулому році проведено 26 заходів державного нагляду (контролю) харчоблоків та 17 інспектувань постачальників продукції. Також активно проводились інформаційно-просвітницькі заходи для керівників закладів освіти та працівників харчоблоків.

Управлінням виконані відбори зразків відповідно до планів державного моніторингу кормів, харчових продуктів рослинного походження, залишків ветеринарних препаратів та забруднюючих речовин у живих тваринах, продуктах тваринного походження. За результатами досліджень відхилень від норм не виявлено.

В минулому році забезпечено проведення 149 заходів державного нагляду (контролю) в суб’єктів господарювання. Більша частина з них здійснювалась за заявами суб’єктів з метою експорту продукції та отримання сертифікатів здоров’я, а також за зверненнями громадян. За порушення вимог чинного законодавства видані рішення про накладання адміністративних стягнень та рішення про тимчасове припинення виробництва та обігу харчових продуктів.

Не менш важливою є й сфера ветеринарної медицини. В цьому напрямі ключовими стали питання ідентифікації та реєстрації тварин, здійснення протиепізоотичних заходів. Руслан Крайносвіт зауважив, що в минулому році на території області були зареєстровані 1 неблагополучний пункт по лейкозу ВРХ, 2 - по високопатогенному грипу птиці, 7- по африканській чумі свиней та майже 100 неблагополучних пунктів по сказу тварин. Ветеринарні фахівці забезпечили швидке та дієве реагування для локалізації та ліквідації кожного випадку захворювання.

У своєму виступі начальник управління фітосанітарної безпеки Тетяна Лапицька зупинилась на результатах роботи за 2024 рік, а саме: на проведенні фітосанітарних процедур при експорті та імпорті об’єктів регулювання; обстеженнях сільськогосподарських угідь, плодових насаджень, лісу та складських приміщень; навчаннях та видачі свідоцтв про проходження навчання з питань безпечного поводження з пестицидами і посвідчень про право роботи з пестицидами; контролі за використанням зразків насіння сортів рослин, не внесених до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, які ввезені в Україну для селекційних, дослідних робіт і експонування; інформаційно-роз’яснювальній роботі тощо.

Також спікер окреслила пріоритетні напрямки діяльності управління на 2025 рік.

Начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Галина Сабадаш поінформувала, що в 2024 році за заявами суб’єктів господарювання проведено 158 позапланових заходів державного нагляду (контролю) у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення. У разі виявлення порушень видавались приписи.

Окрім цього, спеціалісти Держпродспоживслужби області спільно з представниками органів місцевого самоврядування, ГУ ДСНС України в області, управліннями/відділами освіти беруть участь у комісійних обстеженнях закладів освіти, об’єктів централізованого та нецентралізованого водопостачання, місць тимчасового проживання ВПО, об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту, складів гуманітарної допомоги тощо. За результатами таких обстежень надаються рекомендації щодо усунення виявлених недоліків.

Начальник управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Віра Сухопарова зауважила, що у сфері державного ринкового нагляду проведено 46 планових та 23 позапланові перевірки з питань дотримання Технічних регламентів, зокрема щодо ламп неспрямованого випромінювання і низьковольтного обладнання. За їх результатами виносились рішення про вжиття обмежувальних (коригувальних) заходів, тимчасову заборону надання на ринкупродукції, приведення продукції у відповідність до встановлених вимог.

Що стосується сфери захисту прав споживачів, то варто відмітити активну роботу консультативного центру, до якого звернулося понад 425 громадян, повернуто споживачам 237 тис грн. Також у минулому році Урядом дозволено проведення позапланових перевірок з питань надання житлово-комунальних послуг споживачам. Так, в межах розгляду звернень громадян було проведено 22 заходи державного нагляду (контролю).

За зверненнями громадян також проведені 3 перевірки щодо дотримання антитютюнового законодавства. У всіх випадках виявлені порушення та відповідно застосовані штрафні санкції на загальну суму 20 тис. грн.

Спікерка повідомила, що в сфері дотримання законодавства про рекламу здійснюються дослідження рекламоносіїв. Досить часто виявлялися порушення в рекламуванні алкогольних та тютюнових виробів, медичних препаратів, знижок та розпродажів. За результатами моніторингу було прийнято 120 рішень про накладення штрафів на загальну суму 249 243 грн.

Віра Сухопарова також поінформувала про метрологічний нагляд та регулювання цін. У зазначеному першому напрямку за зверненнями громадян було проведено 2 позапланові перевірки, під час яких виявлені порушення та, відповідно, видані приписи. У сфері формування, встановлення та застосування цін на лікарські засоби та медичні вироби, лише з березня 2025 року відновлена можливість проведення спостережень за ціновими коливаннями та позапланових перевірок. Наразі за зверненнями громадян проведено 8 позапланових перевірок із питань встановлення аптечними закладами роздрібних цін на лікарські засоби та медичні вироби. У двох випадках встановлені порушення та складені протоколи на відповідальних осіб.

За підсумками роботи колегії в .о. начальника Головного управління Ігор П’яничук подякував колегам за проведену роботу та окреслив пріоритетні завдання на 2025 рік.

Особливу увагу звернув на посилення профілактичних заходів щодо недопущення захворювання тварин на ящур та/або блутанг, попередження отруєння бджіл.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux