Держпродспоживслужба бере активну участь в опрацюванні моделей повоєнного відновлення національного господарства
опубліковано 17 квітня 2025 року о 15:16

Заступник Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Захарін взяв участь у Міжнародному науково-практичному форумі «Відновлення України: міжгалузевий теоретико-прикладний аналіз та потенціали розвитку», який відбувся на майданчиках Міжнародного гуманітарного університету (м. Одеса).

Ключова ідея заходу – вироблення комплексного бачення та моделей повоєнного відновлення різних сфер суспільного життя, у тому числі в частині розбудови високотехнологічного національного господарства.

Учасники форуму: науковці, науково-педагогічні працівники, керівники органів державної влади та управління, представники Європарламенту, депутати органів місцевого самоврядування всіх рівнів, експерти міжнародних організацій, здобувачі освіти.

Виступаючи під час панельної дискусії, Сергій Захарін повідомив, що за дорученням Голови Держпродспоживслужби Сергія Ткачука протягом останнього року значно посилено співпрацю із провідними науковими установами та закладами вищої освіти. При Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів успішно функціонує Науково-методична рада, під час засідань якої розглядаються важливі питання щодо активізації наукової, науково-технічної, науково-практичної, інноваційної та технологічної діяльності за ключовими функціональними напрямками діяльності. Опрацьовуються результати ключових досліджень у сферах ветеринарної медицини та фітосанітарної безпеки, що можуть бути впроваджені в практику роботи установ та підприємств Держпродспоживслужби.

Сергій Захарін також наголосив, що відповідно до Плану пріоритетних дій Уряду на 2025 рік, що затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2025 р. № 131-р, Держпродспоживслужбі поставлено завдання здійснити управлінські заходи з відкриття щонайменше 15 нових зовнішніх ринків для української аграрної (тваринної і рослинної) продукції. Ця робота – один із прикладів конкретного внеску державного органу у зміцнення національного господарства України.

Окрім того, фахівці служби здійснюють величезну роботу, спрямовану на гармонізацію національного законодавства у сферах безпечності харчових продуктів, ветеринарної медицини, фітосанітарної безпеки, захисту прав споживачів у відповідність до стандартів та принципів органів ЄС.

Ректор університету Костянтин Громовенко розповів про новітні науково-практичні дослідження, що виконані наявними науковими школами. Результати цих досліджень, які можуть бути використані в управлінській практиці (у тому числі у сферах санітарно-епідемічного благополуччя, моніторингових досліджень біологічних процесів, цифровізації сфери безпечності харчових продуктів та громадського здоров’я). Окрім того, науковці університету беруть активну участь у роботі різноманітних дорадчих органів і комісій, надаючи експертне бачення щодо відновлення національного господарства.

Сергій Захарін та Костянтин Громовенко домовилися вживати спільні зусилля для подальшого обміну актуальною інформацією про результати науково-практичних досліджень, зокрема щодо впливу наявних біологічних процесів на здоров’я людей, тварин і рослин. Також окреслено перспективи розширення співробітництва під час профорієнтаційної роботи серед абітурієнтів.

Під час форуму працювало 10 панелей (секцій), за підсумками яких розроблено конкретні науково обгрунтовані пропозиції, спрямовані на відновлення національного господарства та різних суспільних процесів.

«Відновлення національного господарства – це не синонім слів «відбудова» чи «ремонт». Відновлення має здійснюватися на новій технологічній основі і торкатися всіх сфер суспільного життя. Ключовий напрям – відновлення та пришвидшення розвитку аграрного сектору, який є важливим елементом підтримки глобальної продовольчої безпеки. Під час роботи форуму ми ставили на порядок денний це питання саме в такому аспекті: без стабільної і ефективної України глобальна безпека неможлива. Одним із перспективних інструментів розвитку сфер ветеринарної медицини, безпечності харчових продуктів, фітосанітарної безпеки, санітарно-епідеміологічного благополуччя, захисту прав споживачів та інших – є цифровізація. Завдяки застосуванню сучасних цифрових інструментів ми можемо гарантувати надання громадянам та сумлінному бізнесу державних та адміністративних послуг високої якості. Я вдячний Міжнародному гуманітарному університету за організацію надзвичайно глибокої дискусії, під час якої Держпродспоживслужба може донести свою позицію та своє бачення до провідних науковців і практиків. Ми відкриті до будь-якого конструктивного діалогу. Приємно, що всі наші рекомендації враховані під час формування підсумкових (фінальних) документів форуму», - зазначив Сергій Захарін.



Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux