З 24 лютого 2021 року в Україні діє модель адаптивного карантину. Станом на 9 травня 2021 року в жодній області України не встановлено червоний рівень епідемічної небезпеки. У переліку помаранчевої зони – Волинська, Донецька, Житомирська, Тернопільська та Черкаська області. При цьому, у жовтій зоні наразі перебуває Київ та 17 областей України.
Держпродспоживслужба спільно з органами влади та місцевого самоврядування продовжує здійснювати перевірки дотримання встановлених вимог до функціонування в умовах адаптивного карантину на об’єктах нагляду, зокрема щодо дотримання режиму носіння захисних масок, соціальної дистанції та здійснення визначених заходів дезінфекції в закладах громадського харчування, на об’єктах торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, ринках, перукарнях та салонах краси, фізичної культури та спорту, у дошкільних закладах, закладах загальної середньої освіти та вищої та середньої освіти, гуртожитках освітніх закладів тощо.
Так, за період з 03.05.2021 по 09.05.2021 територіальними органами Держпродспоживслужби здійснено 28834 заходів нагляду, порушення встановлено на 2449 об’єкті (8 %), тобто на кожному одинадцятому перевіреному об’єкті. До порушників застосовувалися відповідні заходи реагування, зокрема надано 2890 приписів (пропозицій), складено 602 протоколи, у 670 випадках щодо виявлених порушень інформувались органи місцевої влади та у 299 випадках поінформовано органи Національної поліції.
У тому числі перевірено:
11994 об'єкти торгівлі продовольчими товарами (окрім ринків), порушення щодо не дотримання підприємцями протиепідемічних заходів встановлено на 1330 об'єктах (11%), тобто на кожному дев’ятому перевіреному об’єкті. За недотримання вимог протиепідемічних заходів надано 1349 приписів (рекомендацій), складено 361 протокол про адміністративне порушення, у 290 випадках щодо виявлених порушень інформувались органи місцевої влади та у 128 випадках поінформовано органи Національної поліції;
8651 об'єктів торгівлі непродовольчими товарами, порушення встановлено на 646 (7 %) об’єктах, за результатами перевірок складено 112 протоколів, надано 705 приписів (рекомендації), у 196 випадках щодо виявлених порушень інформувались органи місцевої влади та у 86 випадках поінформовано правоохоронні органи;
3524 заклади громадського харчування, із них у 327 (9 %) об’єктах встановлено порушення дотримання вимог щодо протиепідемічних заходів, тобто на кожному одинадцятому перевіреному закладі, надано 345 приписів (рекомендацій), складено 91 протокол, у 80 випадках щодо виявлених порушень інформувались органи місцевої влади та у 44 випадках поінформовано органи Національної поліції;
688 перукарень та салонів краси, на 59 (9 %) обʼєктах встановлено порушення санітарних вимог, що на кожному одинадцятому об’єкті. До порушників застосовувались відповідні заходи, зокрема надано 63 приписи (рекомендації), складено 18 протоколів, у 16 випадках щодо виявлених порушень інформувались органи місцевої влади та у 3 випадках поінформовано органи Національної поліції;
3303 інших об’єктів нагляду (агропромислові ринки, аптеки, ТРЦ, розважальні заклади, об’єкти водозабезпечення, транспорт тощо), на 335 об’єктах встановлено порушення (10 %), тобто на кожному десятому об’єкті. Застосовано заходів: надано 327 приписів (рекомендації), складено 70 протоколів, у 60 випадках щодо виявлених порушень інформувались органи місцевої влади та у 35 випадках поінформовано органи Національної поліції.
326 дошкільних заклади освіти, порушення встановлено у 38 закладах (12 %), тобто у кожному дев’ятому закладі; за результатами обстежень складено 19 протоколів, надано 25 приписів (пропозиції), у 15 випадках поінформовано органи місцевої влади та у 2 випадках поінформовано органи Національної поліції;
336 закладів загальної середньої освіти, порушення встановлено в 40 закладах (12 %), тобто у кожному восьмому закладі, за результатами порушень складено 21 протокол, надано 47 приписів (пропозицій), в 13 випадках поінформовано органи місцевої влади та у 1 випадках поінформовано органи Національної поліції;
8 вищих навчальних закладів (ВНЗ), професійно-технічних училищ (ПТУ), коледжів, технікумів та 4 гуртожитки, за результатами перевірок порушень в одному коледжі за порушення дотримання протиепідемічних заходів складено протокол та надано припис.
З метою вирішення нагальних питань у період карантину фахівцями територіальних органів Держпродспоживслужби взято участь у 134 засіданнях регіональних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з наданням відповідних дієвих пропозицій.
Фахівці Держпродспоживслужби також залучаються до здійснення медико-санітарного контролю (огляду) у пунктах пропуску через державний кордон, зокрема оглянуто 1065 транспортних засобів, 852 вантажі та інших товарів і предметів.
Окрім того, за клініко-епідеміологічними показаннями фахівцями Держпродспоживслужби оглянуто 6815 членів екіпажів (бригад) та пасажирів.
З метою інформування населення щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV, Держпродспоживслужбою за зазначений період проведено 226 заходів з інформування населення (телебачення, соціальні мережі та інтернет-видання, засоби масової інформації) та здійснено 11237 інформаційно-просвітницьких заходів (роз’яснення, бесіди, листівки тощо).
Також вживаються відповідні превентивні заходи, зокрема надаються попередження суб’єктам господарювання щодо недопущення в подальшому порушення карантинних вимог та необхідності дотримання протиепідемічних заходів.