Начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Юрій Павлішен 19 лютого на брифінгу за участю обласних і міських засобів масової інформації підбив підсумки діяльності відомства у минулому році.
За його словами, торік фахівці Головного управління і структурних підрозділів у районах здійснили значний обсяг робіт з забезпечення епізоотичного благополуччя, безпечності харчових продуктів, з запровадження системи НАССР, проводили роз’яснювальну роботу у закладах освіти, громадського харчування, спілкувались з жителями населених пунктів області, в тому числі у сільській місцевості.
Спеціалісти державної служби ветеринарної медицини області провели 11 мільйонів щеплень, понад 470 тисяч лікувально-профілактичних обробок тварин, 1,2 мільйона діагностичних досліджень, зареєстрували майже півтори тисячі потужностей операторів ринку. Застосування профілактичних заходів дозволило досягти позитивних результатів: у 2019 році область була благополучною щодо захворювання на АЧС (жодного випадку не зареєстровано), докорінно змінилась і ситуація зі сказом. Динаміка виявлення неблагополучних пунктів і тварин, що захворіли на сказ протягом 2005-2019 років, демонструє тенденцію до значного зменшення. Так, у 2019 році випадків захворювання на сказ зареєстровано менше на 77 у порівнянні з попереднім 2018 роком.
При перевірках продовольчих ринків державні ветеринарні інспектори області у минулому році виявляли неякісну та небезпечну продукцію тваринного і рослинного походження, яку було утилізовано.
Юрій Павлішен також проаналізував діяльність інших підрозділів служби у минулому році, у тому числі у сферах карантину та захисту рослин, насінництва і розсадництва, державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства, здійснення державного нагляду за дотриманням законодавства про захист прав споживачів, ринкового та метрологічного нагляду.
Зокрема, Управлінням захисту споживачів протягом 2019 року проведено 200 перевірок у сфері контролю торгівлі, робіт та послуг, 55 планових перевірок характеристик продукції – у сфері ринкового нагляду, 43 планові перевірки – у сфері метрологічного нагляду. Протягом року до Управління звернулось понад 940 громадян. За результатами розгляду звернень споживачам повернуто понад 135 з половиною тисяч гривень.
У сфері дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, зазначив начальник управління, у 2019 році проведено 22 планові та 6 позапланових перевірок. За результатами перевірок повернуто споживачам необґрунтовано отриманої виручки в сумі 1 млн 674 тис. 141 грн, попереджено обрахування споживачів в розрахунку на рік на загальну суму 7 млн 310 тис. 109 грн.
Протягом 2019 року опрацьовано 396 звітів по аптечних закладах міста і області, що беруть участь в Урядовій програмі «Доступні ліки». За наданими звітами здійснена перевірка інформації щодо обсягу реалізованих лікарських засобів, розмірів граничних оптово-відпускних цін, закупівельних та фактичних роздрібних цін, а також розмірів застосованих торговельних надбавок на ліки, які увійшли до програми реімбурсації.
Підсумовуючи, Юрій Павлішен висловив сподівання на подальшу співпрацю з представниками засобів масової інформації щодо популяризації діяльності Держпродспоживслужби, в тому числі у санітарно-просвітницькому напрямку.