Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи активізує співробітництво у науковій та освітній сферах
опубліковано 14 грудня 2023 року о 17:24

Заступник Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Захарін відвідав Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, де ознайомився із станом наукового та лабораторного обладнання, а також готовністю інфраструктури до реалізації проєктів з підвищення кваліфікації фахівців ветеринарної медицини, у сферах безпечності та окремих показників якості харчових продуктів.

Сергій Захарін наголосив, що інститут є не лише провідною арбітражною установою в Україні та рефенс-центром щодо інфекційних захворювань тварин, а й науково-дослідним та методичним центром лабораторної діагностики. Відповідно, необхідно підтримувати на високому рівні контакти з провідними науковими школами, а також міжнародними партнерами, які здійснюють фундаментальні та прикладні наукові дослідження.

Директор Інституту Ольга Чечет повідомила, що інститут щоденно проводить велику кількість різнопланових лабораторних досліджень щодо показників безпечності і якості харчових продуктів, зокрема - хіміко-токсикологічні, бактеріологічні, молекулярно-генетичні та радіологічні випробування. Зокрема, науково-дослідний хіміко-токсикологічний відділ аналізує понад 760 показників якості та безпечності продукції рослинного та тваринного походження - кормів, комбікормів, преміксів, вітамінних препаратів, води, напоїв (в тому числі алкогольних) косметичних засобів, ґрунтів.

Сергій Захарін та Ольга Чечет обговорили проблематику підготовки інституту до запуску освітнього процесу, у тому числі стан матеріально-технічної бази і зокрема спеціалізованого комп’ютерного обладнання. До навчального процесу залучатимуться найкращі фахівці у сфері безпечності харчових продуктів: науковці, представники міжнародних та вітчизняних дослідницьких організацій, досвідчені експерти і практики, керівники підприємств та установ.

«Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи це не лише установа, яка може виконати складні лабораторні дослідження, в першу чергу це наукова установа, яка формує сучасне бачення передового розвитку усієї сфери лабораторної діагностики. Ця установа, образно кажучи, формує візію – яким чином розвиватимуться діагностичні та експертні інструменти у сферах підтримки ветеринарно-санітарного та фітосанітарного благополуччя. Окрім того, інститут надає якісну методичну підтримку регіональним лабораторіям, а також представникам сумлінного бізнесу. Окремий напрям - підвищення кваліфікації працівників апарату, територіальних органів та установ, що підпорядковуються Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Ця робота буде здійснюватися із застосуванням сучасного освітнього обладнання та сучасних цифрових інструментів. Програми навчання передбачатимуть опанування слухачами актуальних компетентностей у сфері інформаційно-комунікаційних та цифрових технологій. Робота органів Держпродспоживслужби за багатьма напрямами вже зараз відповідає вимогам директивних документів Євросоюзу, але ми маємо забезпечити вивчення та сумлінне застосування цих документів українськими фахівцями. В цілому, інститут має активізувати співробітництво у науковій і освітній сферах, у тому числі за участю міжнародних партнерів, з урахуванням сучасних викликів і можливостей», – зазначив Сергій Захарін.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux