Відбулося спільне засідання секцій «Ветеринарна медицина» та «Безпечність харчових продуктів» Науково-методичної ради при Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
Порядок денний включав розгляд важливих документів в контексті виконання завдання щодо подальшого зміцнення епізоотичного благополуччя: проєкт науково-методичних рекомендацій «Лабораторна діагностики сказу у тварин», проєкту нормативного документу «План дій за підозри захворювання (загибель) на сказ тварин» та проєкт нормативного документу «Стандартна операційна процедура щодо підготовки плану державного моніторингу залишків ветеринарних препаратів та забруднюючих речовин у живих тваринах, продуктах тваринного походження». Вказані проєкти підготовлені фахівцями Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби та Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи під координацією голови секції «Безпечність харчових продуктів» Наталії Куряти.
У засіданні взяв участь виконуючий обов’язки Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Олег Осіян, який наголосив на актуальності та важливості розгляду питань, що внесені на порядок денний. Засідання вів Сергій Захарін - Голова Науково-методичної ради при Держпродспоживслужбі.
За результатами обговорення члени Науково-методичної ради внесли кілька зауважень і пропозицій, які можуть бути враховані під час редакційного доопрацювання поданих проектів.
Окрім того, на порядку денному стояло питання про обрання голови секції «Ветеринарна медицина». За підсумками обговорення головою секції «Ветеринарна медицина» обрано Володимира Стибеля – доктора ветеринарних наук, професора, директора Державного науково-дослідного контрольного інституту ветеринарних препаратів та кормових добавок.
«Науково-методична рада є консультативно-дорадчим органом, що створений з метою підготовки наукових, науково-методичних, науково-практичних, науково-експертних рекомендацій щодо виконання Держпродспоживслужбою своїх завдань, які належать до її компетенції. Основними завданнями Ради є надання наукових, науково-методичних, науково-практичних, науково-експертних рекомендацій та пропозицій щодо впровадження (освоєння) науково-технічних досягнень, моніторинг впровадження та ефективності інновацій та наукових розробок в реальну практику, науково-методичне супроводження формування та реалізації стратегічних завдань розвитку системи Держпродспоживслужби, прийняття рішень (за потреби) щодо необхідності внесення змін до національних програм, проектів розвитку, нормативно-правових актів тощо. Сьогодні на спільному засіданні двох секцій члени Науково-методичної ради при Держпродспоживслужбі розглянули важливі документи з питань підтримки епізоотичного благополуччя. Переконаний, результати цієї роботи матимуть позитивний вплив в контексті подальшого зміцнення епізоотичного благополуччя в нашій країні. Ми відкриті до співпраці і закликаємо до співробітництва всіх небайдужих фахівців», - наголосив Сергій Захарін, заступник Голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Голова Науково-методичної ради при Держпродспоживслужбі.