Чернігівщина: проведено просвітницький захід для суб’єктів господарювання лісової сфери на Новгород-Сіверщині
опубліковано 11 квітня 2025 року о 15:07

Чернігівщина – територія зі своєрідними природним та штучним ландшафтами з наявністю значних біологічних різновидів, 20,7 % від загальної площі якої припадає на рослинність лісового фонду (сосна – 57,8 %; дуб – 15,3%; береза – 11,6%; інші деревні породи та чагарники – 15,3%).

Потенційну небезпеку підвищеного рівня для рослинності лісів становлять карантинні організми, які здатні завдати великої шкоди та призвести до значних економічних втрат. Визначальну роль у попередженні завезення та поширення регульованих шкідливих організмів мають профілактичні заходи, зокрема підвищення обізнаності працівників лісової галузі у сфері карантину рослин.

З цією метою головним спеціалістом відділу карантину рослин Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Володимиром Приходьком для суб’єктів господарювання, господарська діяльність яких пов’язана з лісівництвом та виробництвом деревини і дерев’яного пакувального матеріалу, було проведено просвітницький захід на тему: «Карантинні організми лісу. Особливості проведення знезараження деревини та дерев’яного пакувального матеріалу відповідно до вимог вітчизняного та міжнародного законодавств». Захід відбувся на базі ТОВ «ДВМ ЛІС» на Новгород-Сіверщині.

Володимир Приходько детально проінформував учасників щодо видового складу шкідливих організмів лісу, які мають статус карантинних для України, їх анатомо-морфологічні особливості, цикли розвитку, географію розповсюдження, способи поширення, методи проведення обстежень, виявлення та ідентифікації, а також локалізаційно-ліквідаційні заходи.

Значна увага була приділена фітосанітарним заходам, які застосовуються до деревини та дерев’яного пакувального матеріалу з метою знезараження їх від шкідливих організмів. Володимир Приходько підкреслив, що фітосанітарні заходи спрямовані на попередження появи та запобігання поширенню карантинних організмів та визначають фітосанітарні правила виробництва та маркування дерев’яного пакувального матеріалу, ввезення на територію України, переміщення територією України та вивезення за її межі дерев’яного пакувального матеріалу з урахуванням вимог Міжнародної конвенції про захист рослин, Міжнародного стандарту з фітосанітарних заходів № 15, країн призначення, а також фітосанітарного законодавства України, а саме: Закону України «Про карантин рослин», Постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2019 року № 1177 «Деякі питання реалізації Закону України «Про карантин рослин» та наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 27 травня 2024 року № 1640 «Про затвердження Порядку реєстрації осіб, які здійснюють господарську діяльність, пов’язану з виробництвом та обігом об’єктів регулювання, та Фітосанітарних заходів щодо дерев’яного пакувального матеріалу.

Також надано інформацію про існуючі методи проведення знезараження деревини та дерев’яного пакувального матеріалу, які позначаються кодами – спеціальними літерними зображеннями.

Доповідач детально охарактеризував особливості проведення термічної обробки деревини та дерев’яного пакувального матеріалу, оскільки вона найчастіше використовується як у міжнародній, так і у вітчизняній торгівлі.

Було ознайомлено присутніх з символами на знаку маркування та видами засобів маркування, необхідною документацією, порядком підтвердження можливості здійснення господарської діяльності з виробництва та маркування дерев’яного пакувального матеріалу, а також алгоритмом надання зареєстрованій особі п’ятизначного індивідуального коду, який визначається Держпродспоживслужбою.

Просвітницький захід супроводжувався презентаційним, колекційним та ілюстративним матеріалами.

Учасники жваво обговорювали інформацію щодо шкідників лісових насаджень, маркування деревини та дерев’яного пакувального матеріалу. Також державний фітосанітарний інспектор разом з працівниками відвідали сушильні камери, де було практично продемонстровано процес термічної обробки.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux